Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Skandal: białoruskie jury Eurowizji zdyskwalifikowane przed finałem!Białoruskie jury „Eurowizji” zostało zdyskwalifikowane tuż przed finałem odbywającego się w Tel Awiwie 64. Konkursu Piosenki Eurowizji, poinformowali wczoraj organizatorzy imprezy.

Powodem wyłączenia jury z głosowania w finale był wywiad, w którym przedstawiciele Białorusi zdradzili, na kogo głosowali w półfinale.

„To wbrew zasad Eurowizji, zgodnie z którymi wyniki półfinałów nie zostaną upublicznione do końca finału” – wyjaśniają organizatorzy.

Białoruskim mediom nie udało się uzyskać komentarza przedstawicieli jury, a także od służby prasowej Belteleradiokampanii. Zawrzało za to w sieci. piszą o wstydzie na całą Europę.

„Uwierzycie? Gdyby jeszcze wykonawcę zdyskwalifikowali, ale nie, wyłączyli nasze jury. Ale wstyd!!”

„A nasi? Nasi jak zawsze. Zapomnieli, że nie są teraz na Białorusi, ale w Europie! Tam należy przestrzegać zasad i nie ma wyjątków od zasad. Idioci! Wstydźcie się! Myśleli, że tam jak w naszym kraju. Że będzie jak we wszystkich „wyborach”, konkursach i innych głosowaniach w kraju”.

W finale głosowała, ale przy przyznawaniu punktów brano pod uwagę jedynie głosy widzów.

W finał konkursu zwyciężył holenderski Duncan Laurence. Drugie miejsce przypadło Włochom, a trzecie – Rosji. Reprezentantka Białorusi ZENA (Zina ), która reprezentowała Białoruś piosenką „Like It”, zajęła przedostatnie miejsce.

https://kresy24.pl/skandal-bialoruskie-jury-eurowizji-zdyskwalifikowane-przed-finalem/

Tags: bélarus, modus vivendi, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments