Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Izbie Lordów nazwano Polskę „bezczelnym przestępcą”, który „rozsiadł się” na żydowskim mieniuBaronessa Ruth Deech zaatakowała Polskę w brytyjskiej Izbie Lordów nazywając ją „najbardziej bezczelnym przestępcą” w kwestii „zwrotu” mienia zagrabionego przez III Rzeszę. – napisał w poniedziałek portal Jewish News.

Deeth, posiadająca według Jewish News żydowskie korzenie, zaatakowała Polskę w czasie debaty nad projektem rozszerzającym możliwości zwracania dzieł sztuki potomkom ich dawnych właścicieli przez brytyjskie muzea. Według niej Polska „rozsiadła się na własności” trzech milionów polskich Żydów, którzy zginęli w Holokauście.

„Najbardziej bezczelnym przestępcą jest Polska, która rozsiadła się na własności trzech milionów ofiar nazistów, jedyny kraj we współczesnej Europie, który odmówił ustanowienia systemu odszkodowań”. – mówiła Deech.

Według niej jest to kolejny przykład, jak Polska podchodzi do „rządów prawa i europejskich zobowiązań”. Twierdziła, ze Parlament Europejski, Kongres USA i brytyjski parlament wezwały Polskę do zadośćuczynieniu sprawiedliwości, lecz „na próżno”.

Baronessa przywołała też deklarację terezińską, która wezwała do restytucji mienia te kraje, które jeszcze tego nie uczyniły.

CZYTAJ TAKŻE: Amerykańscy Żydzi chcą od Polski gigantycznego „odszkodowania”

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/w-izbie-lordow-nazwano-polske-bezczelnym-przestepca-ktory-rozsiadl-sie-na-zydowskim-mieniu/

Tags: 2ème guerre mondiale, antipolonisme, israël, politique, pologne, royaume-uni
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments