Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Orban: udało się wzmocnić sojusz z USA

Zdaniem Orbana Trump przygotował się do spotkania i „wiedział o Węgrzech wszystko, co było trzeba"


Spotkanie Viktora Orbana z Donaldem Trumpem

Premier Węgier Viktor Orban ocenił we wtorek, że udało się pod każdym względem wzmocnić strategiczny sojusz między Węgrami i USA. Mówił o tym na uroczystości otwarcia centrum konserwacji muzealnej w Budapeszcie.

Komentując swe poniedziałkowe spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Białym Domu, premier Węgier powiedział, że jest jasne, iż świat stoi przed wielkimi zmianami i „wkrótce poczujemy te wiatry”.

Orban zamieścił też we wtorek na swojej stronie na Facebooku nagranie wideo, w którym nazwał Trumpa „silnym przywódcą o jasnym umyśle i człowiekiem dążącym do celu, który dokładnie wie, czego chce”.

Zdaniem Orbana Trump przygotował się do spotkania i „wiedział o Węgrzech wszystko, co było trzeba, a jego celem było doprowadzenie do dobrej współpracy między Węgrami i Stanami Zjednoczonymi”.

„Sądzę, że wiele dziś uczyniliśmy w tym kierunku podczas rozmowy, która upłynęła w znakomitej atmosferze i opierała się na wzajemnym zaufaniu. To był dobry dzień dla Węgier” – ocenił.

Dodał, że miał poczucie nostalgii, wracając do Białego Domu, gdzie w 1998 r. spotkał się z Billem Clintonem, a w 2001 r. z George’em W. Bushem.

http://www.radiozagranica.pl/8/79/Artykul/420067,Orban-udalo-sie-wzmocnic-sojusz-z-USA
Tags: hongrie, les etats-unis, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments