Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polak zaatakowany przez Ukraińców zmarł od ran. Kolejne informacje21 kwietnia Ukraińcy sprowokowali bójkę z grupą Polaków w Gorzowie Wielkoposkim. Jeden z Polaków zmarł na skutek pobicia.

Do konfliktu doszło w jednym ze sklepów sprzedających napoje alkoholowe w Gorzowie Wielkopolskim. 21 kwietnia, po godzinie 20 weszła do niego grupa czterech obywateli Ukrainy. Zaczęli wulgarnie obrażać pracujące w sklepie kasjerki. „Ty k…a polska, nie? Ty dz…a j…a” – jak opisuje portal programu „Interwencja” nadawanego przez telewizję Polsat. Ukraińcy byli pijani.

Przeciw Ukraińcom wystąpiło trzech Polaków, w trakcie bójki do jakiej doszło pod sklepem na pomoc ruszył im jeszcze 40-letni pan Florian. „A Florek, jak to Florek… Zawsze mówił, że on nigdy nie odpuści, on się nikogo nie boi. No, i rozwalili mu głowę o kwietniki” – dziennikarze Polsatu cytują Waldemara, przyjaciela Floriana. Według świadka bójki Ukraińcy trzaskali Polakiem o znajdujące się przy sklepie betonowe murki. Efektem ich działań były poważne obrażenia głowy u pana Florian. Po czterodniowej hospitalizacji poszkodowany zmarł.

Według świadka po pobiciu Polaków Ukraińcy wyciągnęli noże i zaczęli nimi uderzać w szybę zamkniętego sklepu. Następnie uciekli z miejsca przestępstwa i schowali się pobliskiej kamienicy. Tam zostali schwytani przez policjantów. „Ci obywatele Ukrainy posługiwali się  niebezpiecznymi narzędziami w postaci noży. Ze wstępnych ustaleń sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu mężczyzny była niewydolność oddechowo-krążeniowa, spowodowana urazem głowy” – powiedział dziennikarzom Polsatu Roman Witkowski z Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Czterech Ukraińców trafiło do aresztu tymczasowego na 3 miesiące. Za spowodowanie pobicia ze skutkiem śmiertelnym, grozi im do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Ukraińcy liderami policyjnych statystyk

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polak-zaatakowany-przez-ukraincow-zmarl-od-ran/

Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments