Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polityk Konfederacji wyrzucony ze studia TVP [+video]Tuż przed rozpoczęciem programu „Studio Polska” na antenie TVP, Jacek W. Bartyzel (Konfederacja, Federacja dla RP) został wyproszony i siłą wyprowadzony ze studia.

Wiceprzewodniczący Federacji dla RP Jacek W. Bartyzel jako przedstawiciel Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy co tydzień pojawiał się w ostatnim czasie w programie „Studio Polska” na antenie TVP Info.

W sobotę, tuż przed wejściem na antenę, Jacek Bartyzel został jednak wyproszony ze studia, a następnie wyprowadzony przez dwie osoby.

Sprawę nagłośnił jeden z liderów Konfederacji, a zarazem prezes Federacji dla RP, poseł Marek Jakubiak. Według niego, powodem wyrzucenia Bartyzela było to, że był przedstawicielem Konfederacji. Wcześniej Jacek Bartyzel uczestniczył w marszu STOP 447 w Warszawie.

Sprawa wywołała wyraźne poruszenie wśród internautów, w sieciach społecznościowych. Zwracano też uwagę, że w studio jako przedstawiciel Konfederacji był też poseł Jakub Kulesza, którego jednak przez cały czas trwania programu nie dopuszczono do głosu.

W sieci pojawiła się informacja, że Magdalena Ogórek, współprowadząca Studio Polska, tłumaczyła wyproszenie Bartyzela złamaniem przez niego zasad programu. Rzekomo chodziło o wykorzystanie fragmentu jednego z jego wcześniejszych wystąpień w tym programie, w którym zapraszał na Marsz Suwerenności 1 maja br., w klipie promocyjnym tego wydarzenia zamieszczonym pod koniec kwietnia br. na YouTube. Ogórek miała powiedzieć na wizji, że Bartyzel użył „w spocie wyborczym” materiału „Studio Polska” bez zgody TVP. Artur Zawisza z Federacji dla RP zaznaczył jednak, że Bartyzel „nie kandyduje w wyborach i nie tworzy spotów wyborczych”.

W nagraniu zamieszczonym na Facebooku Bartyzel twierdził, że „PiS jest w panice” z powodu Konfederacji i jej wyników w sondażach oraz, że od tygodnia otrzymywał sygnały, że może dojść do takiej sytuacji jak w sobotę. Jedna z osób odpowiedzialnych za program Bartyzel twierdzi, że osoba ta powiedziała mu później, iż otrzymał polecenie służbowe, zakazujące mu zapraszania do udziału w programie Studio Polska polityków z jakiegokolwiek ugrupowania związanego z Konfederacją. Polecenie to miało mieć podłoże polityczne. Później poinformował, że nawet jeżeli ktoś z tej koalicji pojawi się w studio, to taka osoba nie będzie dopuszczana do głosu.

Odnośnie samej sobotniej sytuacji Bartyzel relacjonował, że gdy był już w studio i zajął miejsce, tuż przed wejściem na antenę podszedł do niego jeden z realizatorów z informacją, że jest proszony przez producenta. Wcześniej Ogórek miała dziwić się, „co Bartyzel tutaj robi”. Powiedziano mu, że główny producent zabrania mu udziału w programie, bez uzasadniania decyzji. – Zostałem wyprowadzony siłą – powiedział polityk.

Przeczytaj: STOP 447. Wielki protest Polaków w Warszawie, demonstracje za granicą [+VIDEO / +FOTO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-konfederacji-wyrzucony-ze-studia-tvp-video/

Tags: #studiopolska, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments