Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Mężczyzna, który w Kwidzynie zbezcześcił krzyż, został aresztowany na 3 miesiąceSąd w Kwidzynie umieścił w piątek w areszcie tymczasowym na 3 miesiące mężczyznę podejrzanego o obrazę uczuć religijnych poprzez zniszczenie krzyża w przedsionku kwidzyńskiej konkatedry. – podaje Radio Maryja.

Do zbezczeszczenia krzyża doszło 3. maja w konkatedrze św. Jana Ewangelisty położonej w centrum Kwidzyna. Krzyż został zrzucony, połamany i podeptany a do kropielnicy wlano silnie pachnącą ciecz, najprawdopodobniej alkohol. Skutki zdarzenia odkryto w godzinach popołudniowych.

We wtorek proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty powiadomił o zdarzeniu policję i jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 44-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna był już notowany przez policję. W środę zatrzymany usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez zniszczenie krzyża.

Jednocześnie policjanci zebrali dowody innych przestępstw, których domniemany sprawca zbezczeszczenia krzyża miał się dopuścić na początku maja. Było to kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej jego rodziców oraz jazda samochodem po spożyciu alkoholu. W czwartek przedstawiono mu trzy zarzuty w związku z tymi sprawami. Każde z tych przestępstw jest zagrożone karą do dwóch lat więzienia, podobnie jak w przypadku obrazy uczuć religijnych.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

Jak poinformował prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, decydując o umieszczeniu 44-latka w areszcie tymczasowym kwidzyński sąd kierował się m.in. obawą matactwa ze strony podejrzanego.

CZYTAJ TAKŻE: Episkopat skomentował wystąpienie szefa „Liberte” przed wykładem Tuska: „przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących”

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/mezczyzna-ktory-w-kwidzynie-zbezczescil-krzyz-zostal-aresztowany-na-3-miesiace/

Tags: incrédulité et blasphème, politique, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments