Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ustawa 447. Wkrótce projekt polskich regulacji prawnych

Rząd przedstawi pierwsze informacje o regulacjach prawnych, które mają zabezpieczyć Polskę przed ustawą 447


Witold Waszczykowski

Na jej podstawie amerykańskie władze mogą wspierać organizacje żydowskie, ubiegające się o zwrot majątków ofiar Holokaustu, które nie mają spadkobierców.

Witold Waszczykowski, minister spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło, który był gościem Polskiego Radia 24, zaznaczył, że Polska w sprawie ustawy przyjętej w zeszłym roku przez amerykański kongres powinna zachowywać się spokojnie. - Przez wiele lat oddaliśmy różnym organizacjom wyznaniowym, również judaistycznym mienie - synagogi, domy modlitwy i inne. Te kwestie zostały uregulowane, a wszyscy ci, którzy mają udokumentowane prawo do odzyskania własności moga to czynić poprzez indywidualne procesy sądowe - zaznaczył.

We wtorek w radiowej Trójce szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oświadczył, że tak zwana ustawa 447 nie jest aktem prawnym obowiązującym na terenie Polski. Mówiąc o przyjęciu prawa, zabezpieczającego Polskę przed zagranicznymi roszczeniami, wyjaśnił, że szczegóły takich rozwiązań będą ujawnione na majowym posiedzeniu Sejmu.

http://www.radiozagranica.pl/8/79/Artykul/419484,Ustawa-447-Wkrotce-projekt-polskich-regulacji-prawnych
Tags: 2ème guerre mondiale, israël, les etats-unis, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments