Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polscy prokuratorzy i technicy zbadają wrak tupolewa

Badanie wraku tupolewa. Na miejsce pojadą polscy prokuratorzy i technicy kryminalistyczni


Wrak prezydenckiego Tu-154M znajdujący się w Smoleńsku

- Prokuratorzy oraz technicy kryminalistyczni wezmą udział w czynnościach procesowych związanych z oględzinami wraku Tu-154M w Smoleńsku - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Jak zaznaczyła, kolejny wyjazd do Smoleńska jest wynikiem realizacji wniosków o pomoc prawną, kierowanych przez Zespół Śledczy Nr I PK do rosyjskiej Prokuratury Generalnej. - We wnioskach tych Zespół Śledczy Nr I zwracał się między innymi o przeprowadzenie dodatkowych oględzin elementów konstrukcyjnych samolotu - wskazała prok. Bialik.

W wyjeździe udział wezmą prokuratorzy oraz specjaliści - technicy kryminalistyczni. - Na terenie lotniska Smoleńsk Północny, gdzie znajduje się wrak samolotu Tu-154M o numerze bocznym 101, wezmą udział w czynnościach procesowych związanych z oględzinami tego wraku - poinformowała rzeczniczka PK.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej podał w środę, że zaakceptował wniosek strony polskiej ws. kolejnego badania wraku samolotu Tu-154M znajdującego się w Smoleńsku i pod koniec maja odbędą się "szczegółowe oględziny w obecności przedstawicieli polskich".

W czwartek po wydaniu komunikatu przez stronę rosyjską premier Mateusz Morawiecki wyraził oczekiwanie, że teraz rzeczywiście dojdzie do udziału polskich ekspertów w oględzinach wraku Tu-154M, "chociaż w tym bardzo spóźnionym czasie". Jego zdaniem wrak Tu-154M już dawno powinien być w Polsce i zaapelował o to, by jak najszybciej znalazł się on w kraju.

http://www.radiozagranica.pl/8/80/Artykul/419351,Polscy-prokuratorzy-i-technicy-zbadaja-wrak-tupolewa
Tags: empire du mal, police politique en russie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments