Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza prezydenta na marsz przeciw żydowskim roszczeniom

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości zaprasza prezydenta i premiera na marsz przeciw żydowskim roszczeniomStowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje w najbliższą sobotę marsz „Stop 447”. Ma on wyrazić sprzeciw wobec amerykańskiej ustawy zobowiązującej władze USA do wspierania roszczeń finansowych organizacji żydowskich.

Organizacje żydowskie z USA stoją na stanowisku, że mają prawo do mienia lub finansowej rekompensaty za mienie należące niegdyś do obywateli II RP żydowskiego pochodzenia, którzy zginęli w czasie wojny i nie pozostawili prawnych spadkobierców. Ustawa JUST Act, zwana także ustawą 447, nakłada na władze USA obowiązek wspierania tych roszczeń. W czasie lutowej konferencji w Warszawie poświęconej sprawom Bliskiego Wschodu szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo mówił o konieczności uwzględnienia tych roszczeń w pracy ustawodawczej polskiego parlamentu. Kampanię propagandową w tej sprawie rozpoczęła Światowa Organizacja ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO).

Na zagrożenia związane z żydowskimi roszczeniami wskazują od dawna środowiska narodowe. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości 11 maja organizuje w Warszawie manifestację, która ma wyrazić sprzeciw Polaków wobec nacisków władz USA i amerykańskich środowisk żydowskich. Marsz „Stop 447” rozpocznie się w sobotę o godz. 14 w Alejach Ujazdowskich pod budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Mimo, że ujawniono, iż rząd Mateusza Morawieckiego prowadzi tajne negocjacje z Departamentem Stanu w sprawie roszczeń żydowskich i zabiega głównie o to, aby nie ujawniono ich przed jesiennym wyborami parlamentarnymi, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zaprasza przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej do oficjalnego zademonstrowania sprzeciwu wobec tych roszczeń.

„Wysłaliśmy zaproszenia na społeczny marsz #STOP447 do prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego oraz wszystkich posłów i senatorów. 11 maja manifestujmy ponad podziałami politycznymi przeciw JUST Act. To kwestia naszej suwerenności” – powiedział w czasie środowej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Jak dodał – „Liczymy na pozytywną odpowiedź i obecność wszystkich posłów, którym zależy na polskiej racji stanu „.

Bąkiewicz wezwał obywateli do wcześniejszego przychodzenia na miejsce rozpoczęcia manifestacji, bo będą tam rozdawane materiały informacyjne i promocyjne, a także zbierane będą podpisy pod apelem wyrażającym sprzeciw wobec ustawy 447.

Poparcie dla Marszu „Stop 447” wyrazili już politycy Konfederacji, a także rolniczy ruch AGROunia.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/stowarzyszenie-marsz-niepodleglosci-zaprasza-prezydenta-i-premiera-na-marsz-przeciw-zydowskim-rodzczeniom/

Tags: #stop447, 2ème guerre mondiale, israël, les etats-unis, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments