Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Premier: polskość wyznaczana przez biało-czerwoną to wybór, stan ducha, polskość to wolnośćPolskość wyznaczana przez biało-czerwoną to wybór, to stan ducha; polskość oznacza solidarność, wolność, wielkość – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z harcerzami, kombatantami i działaczami opozycji antykomunistycznej w Szczecinie.

„Wieszanie flagi w dniu 2 maja to symbol, który ma ogromne znaczenie. Pokazujemy swoje przywiązanie i szacunek do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić z rodziną i naszymi sąsiadami, budując wspólnotę Rzeczpospolitej. Barwy biało-czerwone, nasza flaga to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość” – mówił w czwartek Morawiecki.

Szef rządu przypomniał, że pierwotnie barwą polskiego wojska był karmazyn, uważany za najszlachetniejszą z barw. „Jesteśmy takim najdzielniejszym, najszlachetniejszym narodem” – stwierdził premier. „Ta flaga powiewała na polach bitew, polach bitew II wojny światowej; nad płonącą Warszawą, pod Tobrukiem, na Monte Cassino. Ona zawsze wyznaczała nam naszą przyszłość i była naszym drogowskazem” – dodał.

„Dzisiaj lata walki, trudne lata możemy zamienić na ciężką pracę dla Rzeczypospolitej, bo polskość wyznaczana przez biało-czerwoną flagę to jest wybór, to jest stan ducha, polskość oznacza solidarność, polskość oznacza wolność, polskość oznacza wielkość i taka jest też nasza droga, taka jest droga, którą idziemy waszym śladem drodzy czcigodni weterani, kombatanci i taka jest droga, którą głęboko wierzę będą szły pokolenia, które są tutaj wśród nas, pokolenia harcerzy i całej polskiej młodzieży” – powiedział Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że Polskę budują nie tylko podobieństwa, ale też różnice. „Najważniejsze jest to, żebyśmy niezależnie od tego jak się różnimy, żebyśmy mieli Polskę w sercu. Ją kochali, bo ona jest naszą przyszłością” – zaznaczył premier.

Szef rządu do wpisu dołączył krótki film, na którym sam wiesza biało-czerwone flagi na swoim domu.

https://kresy24.pl/premier-polskosc-wyznaczana-przez-bialo-czerwona-to-wybor-stan-ducha-polskosc-to-wolnosc/

Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments