Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wilno: 4 maja kolejna parada polskościW najbliższą sobotę z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą, a także święta Konstytucji 3 Maja i 30-lecia Związku Polaków na Litwie, w Wilnie odbędzie się kolejna parada polskości – wielki Marsz Polaków.

Główny organizator parady polskości, Związek Polaków na Litwie, zaprasza do udziału w wielkim marszu Polaków z Litwy, a także wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 4 maja w Wilnie.

„Związek Polaków na Litwie zaprasza Polaków zamieszkałych na Litwie, wszystkich swoich członków, sympatyków i gości z Macierzy do udziału w świątecznej paradzie. Uroczystym pochodem z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz kolejnej rocznicy Konstytucji 3 Maja uczcimy 30-lecie Związku Polaków na Litwie” – informują organizatorzy.

„Wszystkich Rodaków zrzeszonych w Związku, organizacjach społecznych, uczniów i nauczycieli szkół polskich, młodzież i kombatantów, członków zespołów artystycznych i każdego, kto czuje się Polakiem, zapraszamy 4 maja br. do przybycia na Plac Niepodległości przy Sejmie Republiki Litewskiej, skąd o godz. 10.30 wyruszymy wspólnie w świątecznej paradzie ulicami Wilna: aleją Giedymina przez Plac Katedralny, ulicą Zamkową i Wielką do Ostrej Bramy, gdzie przy cudownym obrazie Matki Boskiej Ostrobramskiej o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św” – podaje ZPL. „Szanowni Rodacy, wykażmy solidarność, biorąc udział w uroczystościach z okazji znamiennych dat historycznych!”.

Przeczytaj: Litwa: Przez Wilno przeszła Parada Polskości
Przeczytaj także: Piękny i wielki marsz polskości – prof. Zapałowski o marszu Polaków w Wilnie

https://kresy.pl/wydarzenia/wilno-4-maja-kolejna-parada-polskosci/

Tags: kresy wshodnie, lituanie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments