Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Sejmik województwa małopolskiego przeciw propagandzie LGBTSejmik województwa małopolskiego przyjął w poniedziałek deklarację, w której sprzeciwił się promowaniu ideologii ruchów LGBT. Wcześniej takie samo stanowisko przyjęli radni wojewódzcy w Lublinie.

Według małopolskich radnych ideologia LGBT kwestionuje podstawowe prawa i wolności zagwarantowane przez prawo międzynarodowe a działania podejmowane w Polsce przez aktywistów tego ruchu i niektóre samorządy mają na celu dokonywanie fundamentalnych zmian społecznych.

Jak napisano w stanowisku sejmiku, w promocji LGBT chodzi o anihilację wartości ukształtowanych przez chrześcijaństwo. Sejmik zadeklarował poparcie dla rodzin i ochronę uczniów przed homopropagandą a także wierność tradycji narodowej i państwowej.

Deklaracja została przyjęta głosami 22 radnych PiS. Przeciw głosowało 9 radnych PO i Nowoczesnej, 2 radnych PSL wstrzymało się od głosu.

Cała treść deklaracji (za krakowskim wydaniem Gazety Wyborczej): Sejmik województwa małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako radni województwa małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz ochronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.
Deklarujemy, że sejmik w realizacji swoich zadań publicznych będzie wierny tradycyj narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności.

Przypomnijmy, że w czwartek 25. kwietnia sejmik województwa lubelskiego przyjął deklarację, w której sprzeciwił się propagowaniu w sferze publicznej ideologii ruchów LGBT.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/sejmik-wojewodztwa-malopolskiego-przeciw-propagandzie-lgbt/

Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments