Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wiceszef partii KORWiN: rozważamy koncepcję wyjścia Polski z UEWiceszef partii KORWiN i poseł Konfederacji Jakub Kulesza powiedział, że jego partia rozważa możliwość wyprowadzenia Polski z UE przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes partii KORWiN i poseł Konfederacji Jakub Kulesza powiedział m.in., że przyczyną „wszystkich problemów z Unią Europejską” jest podpisanie Traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego.

– Jestem za swobodą kapitału, usług, podróżowaniem, ale to nie ma nic wspólnego z UE – zaznaczył w poniedziałkowej rozmowie Kulesza. – Za to, że możemy swobodnie podróżować po Europie odpowiada strefa Schengen. Za to, że jest swobodny przepływ kapitału, towarów, usług odpowiada wspólny obszar gospodarczy – wyjaśnił, powołując się na przykład Norwegii.

– Unia Europejska nie ma nic wspólnego z wolny rynkiem, mówi o rynku wspólnym, czyli wspólnie uregulowanym. To oznacza, że wcześniej koncerny międzynarodowe musiały przekupywać lokalnych polityków, aby wprowadzań swoje regulacje, a teraz wystarczy szeroki lobbing w Komisji Europejskiej. Widzimy to na przykładzie polskich firm transportowych – powiedział poseł.

Polityk podkreślił również, że mówienie, że Polska musi być w UE, żeby korzystać „z tych dobrodziejstw”, jest mijaniem się z prawdą. Potwierdził również, że jego ugrupowanie chce wyjścia z Unii Europejskiej przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym:

– Rozważamy różne koncepcje, od reformy UE, co jest coraz mniej prawdopodobne, aż przez wyjście z Unii Europejskiej i pozostanie w tych dwóch strefach.

Przeczytaj: Marsz Suwerenności przejdzie ulicami Warszawy. Sąd oddalił zażalenie stołecznych władz

https://kresy.pl/wydarzenia/wiceszef-partii-korwin-rozwazamy-koncepcje-wyjscia-polski-z-ue/

Tags: politique, pologne, union européenne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments