Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

„Środowiska banderowskie wymknęły się spod kontroli”. Prof. Osadczy w telewizji wRealu24 [+wideo]Prof. Włodzimierz Osadczy, startujący do PE z lubelskiej listy Konfederacji, był dziś (29.04.2019) gościem Marcina Roli w telewizji wRealu24. W pierwszej części programu odniósł się do nagonki, jaką rozpętały na niego prorządowe media, o której to nagonce mówił również w wywiadzie dla wPrawo.pl. Link do wywiadu TUTAJ.

W drugiej części rozmowy, podczas której prof. Osadczy odpowiadał na pytania widzów, znalazła się arcyciekawa analiza sytuacji na Ukrainie oraz miażdżąca krytyka polityki PiS wobec tego państwa. Warto posłuchać, jak prof. Osadczy punktuje błędy polskich władz, które bezkrytycznie wsparły szerzenie antypolskiej ideologii banderowskiej kierując się doktryną Giedroycia i doprowadziły do tego, że dziś Polska jest szafarzem przegranej sprawy. Tak jak Stany Zjednoczone wyhodowały antyamerykańskich islamskich terrorystów, tak samo polskie władze przyczyniły się do wyhodowania antypolskich środowisk banderowskich, które dziś czczą morderców Polaków i nie pozwalają na ekshumację polskich ofiar. „Środowiska banderowskie wymknęły się spod kontroli” – mów prof. Osadczy punktując tragiczne błędy polskiej polityki wschodniej.

W rozmowie pada też stwierdzenie, które coraz częściej pojawia się w przestrzeni publicznej. Prof. Osadczy mówi, że głosował na PiS, bo łudził się, że w końcu będziemy mieli rząd dbający o polskie interesy. Okazało się, że była to mrzonka, a prof. Osadczy jest dziś zaszczuwany przez prorządowe media za to, że upominał się o propolską politykę na Kresach. Zobaczcie, bo naprawdę warto!https://wprawo.pl/2019/04/29/srodowiska-banderowskie-wymknely-sie-spod-kontroli-prof-osadczy-w-telewizji-wrealu24-wideo/?fbclid=IwAR2L9_ktMF6zUTDV0_29eonnt6GYXmqycp_UQqQQuGAnNjRAFP1T1ae_TT8
Tags: 2ème guerre mondiale, kresy wshodnie, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments