Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Trzaskowski grozi, że rozwiąże marsz narodowcówPrezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie może pogodzić się z werdyktem sądu, który uchylił jego decyzję zakazującą Marszu Suwerenności organizowanego 1. maja w stolicy przez Młodzież Wszechpolską, Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy i Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Polityk PO zagroził w niedzielę na Twitterze, że może rozwiązać marsz w jego trakcie.

Według Trzaskowskiego decyzja sądu wynikała z „luki w prawie”, która jakoby powoduje, że w tym samym miejscu „pomimo zagrożenia” mogą odbyć się różne zgromadzenia. Prezydent Warszawy uznał, że teraz odpowiedzialność za bezpieczny przebieg zgromadzeń spoczywa na policji i kierownictwie MSWiA.

Kilka godzin później Trzaskowski zamieścił na Twitterze kolejny wpis, w którym zagroził, że rozwiąże Marsz Suwerenności, jeśli będą na nim wznoszone „faszystowskie hasła”, lub prezentowane „nazistowskie symbole”. Według niego na ulicach Warszawy nie może być miejsca dla „brunatnych marszy”.

Trzaskowski powtórzył też, że według niego ONR powinien zostać „natychmiast zdelegalizowany”.

Przypomnijmy, że politycy Konfederacji zapowiedzieli zorganizowanie w Warszawie manifestacji przeciwko Unii Europejskiej jeszcze w marcu. Marsz Suwerenności został wyznaczony na 1. maja czyli w rocznicę przyłączenia Polski do UE w 2004 r. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wydał w tym tygodniu zakaz przeprowadzania tego zgromadzenia od którego organizatorzy natychmiast się odwołali. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał zakaz Marszu Suwerenności za bezpodstawny. Sąd uznał, że marsz narodowców nie koliduje z innymi imprezami masowymi i nie było wystarczających podstaw do zakazu marszu ze względów bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE: Gronkiewicz-Waltz próbowała przerwać Marsz Powstania Warszawskiego

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/trzaskowski-grozi-ze-rozwiaze-marsz-narodowcow/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments