Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Szef MON zaprasza na defiladę 3 maja

Mariusz Błaszczak powiedział, że na defiladzie wojskowej będzie można zobaczyć żołnierzy WP i sojuszniczych państwMinister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że na defiladzie wojskowej 3 maja będzie można zobaczyć żołnierzy Wojska Polskiego i sojuszniczych państw. Przypomniał, że uroczysta prezentacja sił zbrojnych i sprzętu odbędzie się z okazji Święta Konstytucji oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20. rocznicy członkostwa naszego kraju w NATO.

Minister podkreślił, że członkostwo w obu tych sojuszach jest dla Polski niezwykle istotne, stąd nazwa defilady: "Silni w sojuszach". Dodał, że oprócz polskich żołnierzy w jej trakcie zaprezentują się wojskowi ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Szef resortu obrony poinformował, że w defiladzie wezmą udział przedstawiciele innych służb, w sumie ponad dwa tysiące osób. Będą to m. in. strażacy, funkcjonariusze policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Straży Ochrony Kolei, a także przedstawiciele służb leśnych, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej. "Będziemy mieć pełen przegląd instytucji, które stanowią trzon bezpieczeństwa państwa polskiego" - mówił minister Mariusz Błaszczak.Minionej nocy żołnierze i funkcjonariusze służb mundurowych trenowali na Wisłostradzie w Warszawie przed defiladą "Silni w sojuszach". W próbie generalnej wzięły udział pododdziały piesze oraz wojskowy sprzęt, między innymi wozy opancerzone Rosomak, czołgi Leopard oraz armatohaubice i wozy dowodzenia.

3 maja defiladę uświetni przelot 80 wojskowych samolotów i śmigłowców.

http://www.radiozagranica.pl/8/80/Artykul/417841,Szef-MON-zaprasza-na-defilade-3-maja
Tags: défence, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments