Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Sprofanowano wizerunek Matki Boskiej w Płocku. Joachim Brudziński: to kulturowe barbarzyństwo

Jedną z płockich parafii oklejono plakatami z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej, na którym postacie Maryi i Dzieciątka otoczone są nimbami w barwach tęczy. - Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych "happeningów" na kulturowe barbarzyństwo - podkreślił szef MSWiA Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński
Joachim Brudziński

Do zdarzenia doszło w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku. W sobotę rano parafianie poinformowali jej proboszcza, że zauważyli wokół kościoła, m.in. na koszach i przenośnych toaletach, plakaty ze sprofanowanym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Aureole przedstawionych na obrazie Maryi i Dzieciątka zamiast złotego koloru miały barwy tęczy.

Szef MSWiA profanację tę nazwał "kulturowym barbarzyństwem" i zapowiedział, że sprawą z urzędu zajmie się policja.

"Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja. Nie może być zgody w imię pseudotolerancyjnych "happeningów" na tego typu #kulturowebarbarzyństwo" - napisał w sobotę na Twitterze.

Jak poinformowała sierż. szt. Marta Lewandowska z Komendy Miejskiej w Płocku, czynności w tej sprawie podejmują funkcjonariusze tamtejszej policji.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2300812,Sprofanowano-wizerunek-Matki-Boskiej-w-Plocku-Joachim-Brudzinski-to-kulturowe-barbarzynstwo?fbclid=IwAR2g4qHsnHZJK9quZIn9bVykqhAaQURSfG9nlve0ChKmWymXCbBfLmzl1Vk

Tags: #kulturowebarbarzyństwo, incrédulité et blasphème, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments