Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Pijany Ukrainiec wjechał tirem pod pociąg [+foto]Na przejeździe kolejowym w Świebodzinie w Lubuskiem kierowca tira staranował szlaban i wjechał pod pociąg. Mężczyzna, obywatel Ukrainy, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu.

Do wypadku doszło w piątek wieczorem, po godzinie 18:00 na przejeździe kolejowym w Świebodzinie. Kierowca ciężarówki podjechał do zamkniętego przejazdu kolejowego, ale zamiast się zatrzymać, staranował szlaban i wjechał na tory. Chwilę potem w tira wjechał pociąg towarowy. Wykoleił się jeden z wagonów. Jak poinformowała policja, nikt nie został ranny.

Okazało się, że kierowca tira, 56-letni obywatel Ukrainy, był pijany. Kontrola wykazała, że miał w ogranizmie 1,3 promila alkoholu. Został zatrzymany przez policję, która będzie szczegółowo ustalać okoliczności wypadku. Czynności procesowe z udziałem Ukraińca zostaną przeprowadzone w sobotę, gdy mężczyzna wytrzeźwieje.

Jak poinformował RMF FM Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji, choć od mężczyzny wyraźnie czuć było silną woń alkoholu, nie chciał poddać się badaniu trzeźwości.

Przeczytaj: Wrocław: pijany Ukrainiec wjechał w drzwi restauracji [+FOTO]
Czytaj także: Pijany Ukrainiec prowadził busa mając ponad 3 promile alkoholu

– Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie – powiedział Kimet.

W wyniku wypadku wstrzymano w Świebodzinie ruch kolejowy na linii kolejowej nr 3 z Warszawy w kierunku Berlina. Wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów dalekobieżnych i lokalnych, opóźnienia sięgały około 90 minut.

Jak informowaliśmy wcześniej, cudzoziemcy, przede wszystkim Ukraińcy, powodują coraz więcej wypadków na polskich drogach, w których sami giną lub zostają ranni. . W wielu przypadkach obywatele Ukrainy są pijani. Wskazuje na to raport Biura Ruchu Drogowego KGP. Zaznaczono, że rosnący trend wynika z coraz większego napływu cudzoziemców. W 2018 roku byli oni uczestnikami 1,4 tys. wypadków, w których zginęło 295 osób, z czego około 1/3 to obcokrajowcy. Rok wcześniej takich wypadków było 1,2 tys., a ofiar śmiertelnych było o sto mniej.

Według Komendy Głównej Policji, zagraniczni kierowcy byli w ubiegłym roku sprawcami 730 zdarzeń. Zginęło w nich 108 osób, a ponad tysiąc zostało rannych. Rok wcześniej obcokrajowcy byli sprawcami 606 zdarzeń, w których zginęło 75 osób. Rannych było o około 200 mniej, niż w 2018 roku. Wśród głównych przyczyn wypadków wymieniono niedostosowanie prędkości do warunków jazdy i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu – czyli odwrotnie, niż w przypadku polskich kierowców. Najczęściej do wypadków spowodowanych przez obcokrajowców dochodziło w województwach: wielkopolskim, małopolskim, dolnośląskim i łódzkim. Raport precyzuje, że uczestnikami połowy zdarzeń w 2018 roku (596 przypadków) byli Ukraińcy. Skutki wypadków z udziałem kierowców z Ukrainy często były tragiczne, m.in. w związku z jazdą po spożyciu alkoholu.

W związku z tym, że Ukraińcy mogą pracować w Polsce nie tylko na podstawie zezwoleń na pracę, ale także oświadczeń pracodawców o powierzeniu pracy cudzoziemcowi instytucje państwowe nie są w stanie oszacować dokładnej liczby Ukraińców przebywających w Polsce. Na podstawie dostępnych danych można oszacować, że pod koniec zeszłego roku przebywało ich w Polsce jednocześnie 900 tys.-1,4 mln. Policja odnotowuje wraz z przyjeżdżaniem do Polski coraz większy grup imigrantów wzrost liczby przestępstw. Sprawcami są głównie Ukraińcy stanowiący najliczniejszą grupę wśród przybyszów. Ukraińcy dopuszczają się coraz częściej ciężkich przestępstw z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Pojawiają się także informacje o działających w Polsce ukraińskich gangach. Jedna z takich grup dokonywała przestępstw także na szkodę polskiego Skarbu Państwa.

https://kresy.pl/wydarzenia/pijany-ukrainiec-wjechal-tirem-pod-pociag-foto/

Tags: politique, pologne, ukraine, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments