Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Paweł Kukiz dezawuuje Polaka z Kresów – naukowca i politykaPaweł Kukiz próbuje dezawuować pochodzącego z Kresów Wschodnich naukowca i działacza społeczno-politycznego Włodzimierza Osadczego ponieważ ten został powołany do Armii Radzieckiej.

Paweł Kukiz zamieścił na swojej stronie zdjęcie urodzonego we Lwowie prof. Włodzimierza Osadczego z czasów gdy ten był w szeregach Armii Radzieckiej. Zdjęcie pochodzi z portalu Telewizji Republika, która już w tytule artykułu poświęconego znanemu naukowcowi i działaczowi z Kresów Wschodnich zaakcentował właśnie ten szczegół jego biografii, ukazywany jako kompromitujący jego i komitet wyborczy Konfederacja, z którego Osadczy startuje do Parlamentu Europejskiego. Kukiz opatruje zdjęcie szyderczym komentarzem.

Jako pierwszy fotografie Osadczego w mundurze Armii Radzieckiej upowszechnił publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz. Publikując zdjęcie na Twitterze Otoka-Frąckiewicz opatrzył je jednak komentarzem zawierającym fałszywą informację, że przedstawia Osadczego i żołnierzy uczestniczących w radzieckiej interwencji w Afganistanie. Informację tę sprostował w rozmowie z naszym portalem sam prof. Osadczy podając, że zdjęcie wykonano nie w Afganistanie lecz w Woli Wysockiej koło Żółkwi, przy trasie do Lwowa.

Wpis Otoki-Frąckiewicza był następnie używany do dezawuowania osoby Osadczego przez liczne konta na Twitterze nie ukrywające swojego poparcia dla obozu rządzącego. Artykuły poświęcone Osadczemu, także akcentujące wyłącznie jego pobór do Armii Radzieckiej oraz fakt startu z list Konfederacji, pojawiły się na prorządowych portalach: Telewizji Republika i niezalezna.pl.

Wpis podobnego charakteru poczyniony przez Kukiza spotkał się w większość z negatywnymi komentarzami użytkowników Facebooka. Skomentował go także na Twitterze ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Przypomniał, że wszyscy kresowi Polacy w czasach ZSRR podlegali obowiązkowemu poborowi do Armii Radzieckiej.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/pawel-kukiz-dezawuuje-polaka-z-kresow-naukowca-i-polityka-grafika/
Tags: #kresy, 2ème guerre mondiale, empire du mal, kresy wshodnie, occupation par les russes, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments