Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Rektor katedry Notre-Dame chce złożyć skargę w związku z nieumyślnym zniszczeniem świątyniRektor-archiprezbiter katedry Notre-Dame w Paryżu ksiądz prałat Patrick Chauvet powiedział w poniedziałek w rozgłośni franceinfo, że ma zamiar „złożyć skargę” w związku z „nieumyślnym zniszczeniem” świątyni.

– Katedra należy do państwa, ale wewnątrz są meble, krzesła, nagłośnienie, projektory. Konieczne jest złożenie wraz z władzami państwowymi skargi do prokuratury, aby firmy ubezpieczeniowe podjęły działania, a jednocześnie bym dokładnie wiedział, co się stało – stwierdził.

Rektor zapewnił, że skarga zostanie złożona w związku z „nieumyślnym zniszczeniem”, ponieważ nie sądzi, by był ktoś, kto chciałby podpalić świątynię. Jego zdaniem przyczynami pożaru mogły być „albo nieroztropność, albo zwarcie”. Jednocześnie podkreślił, że szybko docierają dary finansowe, a ich wartość osiągnęła już sumę około miliarda euro. Zapewnił, że te pieniądze zostaną wykorzystane najpierw na prace, które „będą ogromne” i zaangażują około tysiąca osób.

Ks. Chauvet wyznał, że nie jest sobie w stanie wyobrazić, ile będą kosztować te prace. Przypomniał, że bazylika zatrudnia także osoby, którym w obecnej sytuacji musi zapewnić środki do życia, aż do chwili, kiedy będą mogli na nowo podjąć swą pracę w paryskiej katedrze.

https://www.pch24.pl/rektor-katedry-notre-dame-chce-zlozyc-skarge-w-zwiazku-z-nieumyslnym-zniszczeniem-swiatyni-fb,67738,i.html?fbclid=IwAR0mfP_jzglpQdVjsyaOJsTNkpOn58UhMa1xZeHwUhT3Crw6t0HH538KcrQ
Tags: france, patrimoine architectural, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments