Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Na Wołyniu nie było muzułmanów - chrześcijan i nie tylko, mordowali inni "chrześcijanie"Na Sri Lance muzułmanie zabili chrześcijan, na Wołyniu nie było muzułmanów - chrześcijan i nie tylko, mordowali inni chrześcijanie.

"Tylko mała 5 letnia Renia wtuliła się w swoją mamę i nie patrzyła. Bała się ognia. Zaczęła wołać: - nie chcę spalić, wole rosscelać”.

W Wielki Piątek 23 kwietnia 1943 r. - członkowie UPA, ukraińska ludność z sąsiednich wiosek i policja ukraińska, napadli polskich mieszkańców miejscowości Janowa Dolina, mordując ok 600 Polaków. Było nadziewanie dzieci i dorosłych na pale, w ruch poszły siekiery, noże, pałki drewniane a podłożony ogień "oczyścił" miejscowość....

Janowa Dolina, Wołyń, powiat kostopolski, obecnie Ukraina: wzorcowe, nowoczesne, przedwojenne osiedle wzorowane na Gdyni zostało zbudowane na planie litery U. Miejscowość liczyła ok. 3000 mieszkańców, znajdujących pracę w miejscowym kamieniołomie, w którym pozyskiwano słupy bazaltowe. Boiska, domy, hotele, kino, sklepy, stołówki, barak kościelny (kościół w budowie) wszystko to spalili i zniszczyli Ukraińcy. Dzisiaj miejscowość w stanie wegetatywnym liczy ok. 400 mieszkańców.

Na zdjęciach przedwojenna Polska, ukraińskie "inwestycje" i mieszkańcy...

Pamiętajmy o pomordowanych przez ukraińskich ludobójców mieszkańcach wschodnich województw Rzeczypospolitej.

Romuald Rzeszutek поделился публикацией в группе STOP DLA UKRAINIZACJI POLSKI
Tags: 2ème guerre mondiale, kresy wshodnie, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments