Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Pod tym znakiem zwyciężysz! 53. numer „PCh24 Co Tydzień” o katastrofie w katedrze Notre-DameSiłę krzyża jako znaku zwycięstwa dobitnie potwierdziły w trakcie tegorocznego Wielkiego Tygodnia wydarzenia z Paryża. Oto bowiem, gdy po opanowaniu pożaru katedry Notre-Dame strażacy weszli do środka, ich oczom ukazał się błyszczący i nietknięty przez żywioł znak Męki Pana Jezusa.

Zgliszcza na posadzce, warstwa popiołu na elementach gotyckiej świątyni, unoszący się w powietrzu dym, a na środku oświetlany przez słoneczne promienie Chrystusowy krzyż. Chociaż ludziom obserwującym katastrofę za pośrednictwem internetu mogło w nocy z poniedziałku na wtorek wydawać się, że ogień strawi wszystko, ocalał symbol „Chrystusa Ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan” (1 Kor 1, 23) – pisze redaktor wydania Michał Wałach.

https://www.pch24.pl/pod-tym-znakiem-zwyciezysz--53--numer-pch24-co-tydzien-o-katastrofie-w-katedrze-notre-dame-fb,67685,i.html?fbclid=IwAR1HwI48TPyUOTHP6cRh-bl-ds_lCaIVKlH8qeUNn7Fy06wh-wjzl2cfjBQ
Tags: france, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments