Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W centrum Lwowa otwarto ulicę zamkniętą od 2010 rokuWładze Lwowa otworzyły dla ruchu pieszych ulicę Fedorowa (d. Blacharską), znajdującą się w ścisłym centrum miasta. – podał w poniedziałek lwowski portal Zaxid.net powołując się na organizację „Zruczne misto”, która starała się o udostępnienie ulicy dla mieszkańców Lwowa i turystów. Ulica była zamknięta od 2010 roku.

Jak wyjaśnia Zaxid.net, w 2010 roku w miejscu zburzonej kamienicy przy ulicy Fedorowa 28, w związku ze zbliżającym się Euro 2012 zamierzano zbudować hotel. Budowę przerwano na etapie wylewania fundamentów z powodu sprzeciwu kilku żydowskich organizacji, które zaskarżyły do sądu uchwałę rady miasta o sprzedaży działki. Od tamtej pory ulica była zagrodzona budowlanymi parkanami.

W 2014 roku sąd uchylił uchwałę rady miasta a w 2016 roku miasto podpisało z inwestorem ugodę o wykupie działki. Jednak jak podaje Zaxid.net, budowa hotelu w tym miejscu wciąż pozostaje w planach miasta. W styczniu br. zatwierdzono dokumentację techniczną i przekazano dwie działki przy ulicy Fedorowa (pod numerami 28 i 23) w użytkowanie spółce „Lwiwśki tradyciji”.

Według „Zrucznego mista” ulicę odblokowano w piątek 12. kwietnia. Pracownicy służb komunalnych wykonali tymczasowy drewniany podest dla pieszych, dzięki któremu ulicą Fedorowa będzie można przechodzić między ulicami Ruską a Starojewrejską (d. Dominikańską).

Ulica Ferorowa znajduje się w ścisłym centrum Lwowa, w odległości kilkudziesięciu metrów od Rynku.CZYTAJ TAKŻE: LOT wznawia rejsy ze Lwowa do Olsztyna i Bydgoszczy

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-centrum-lwowa-otwarto-ulice-zamknieta-od-2010-roku-foto/
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments