Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dziennikarz Deutsche Welle: Polska tworzyła kolaborantów jak żaden inny kraj w EuropiePolska tworzyła kolaborantów jak żaden inny kraj w Europie, a cywile mordowali w niej Żydów jak nigdzie w Europie – twierdzi dziennikarz niemieckiego serwisu „Deutsche Welle” Martin Gak.

Na łamach portalu esglobal.org ukazał się artykuł pt. „Europa: Nowa fala antysemityzmu?”. Cytowany jest w nim dziennikarz i korespondent niemieckiego serwisu „Deutsche Welle” Martin Gak, który krytycznie wypowiada się na temat Polski.

„Mamy perfekcyjne połączenie islamofobii z antysemityzmem bez Żydów” – oświadczył Gak w opisywanym artykule. Jego zdaniem, Polacy próbują usprawiedliwiać swój udział w mordowaniu Żydów w czasie II wojny światowej:

„W tym samym czasie, widzimy w Polsce samousprawiedliwienie, które przy pomocy prawa zabrania twierdzić, że Polska brała udział w Holokauście”.

Skandaliczne wypowiedzi dziennikarza „DW” spotkały się z krytyką ze strony części użytkowników Twittera. Zwrócono mu uwagę, iż powinien wiedzieć, że „Polska ucierpiała jak żaden innych kraj w okupowanej Europie” i żeby przestał obrażać pamięć milionów Polaków zamordowanych przez Niemców i rozpowszechniać fake newsy. Wówczas Gak zareagował jeszcze mocniej:

„Polska tworzyła [oryg. produced – red.] kolaborantów jak żaden inny kraj w Europie, a cywile mordowali w niej Żydów jak nigdzie w Europie. Jak żaden inny kraj w Europie wciąż trwa w średniowiecznym antysemityzmie. Znajcie [?] swoją historię”.

Przeczytaj: Izraelska dziennikarka potwierdza: Netanjahu powiedział, że Polacy współpracowali z nazistami
Czytaj również: Szef żydowskiego Centrum Szymona Wiesenthala stawia Polaków w szeregu narodów kolaborujących z Hitlerem

https://kresy.pl/wydarzenia/dziennikarz-deutsche-welle-polska-tworzyla-kolaborantow-jak-zaden-inny-kraj-w-europie/
Tags: 2ème guerre mondiale, allemagne, antipolonisme, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments