Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W najnowszym sondażu Duda z dużą przewagą nad TuskiemInstytut Badań Pollster przeprowadził sondaż na temat poparcia dla ewentualnych kandydatów na prezydenta. Największe poparcie uzyskał w nim Andrzej Duda.

Z sondażu przeprowadzonego przez Pollster dla „Super Expressu” wynika, że na urzędującego prezydenta swój głos chciało oddać 38% zdecydowanych respondentów. Donalda Tuska wskazała znacznie mniejsza liczba pytanych – 27%. Obaj ci kandydaci znacząco wyprzedzili pozostałych polityków rozpatrywanych jako aspirujących do stanowiska głowy państwa.

Na trzecim miejscu w sondażu znalazł się Robert Biedroń. Chęć głosowania na niego wyraziło 16% badanych. Na Pawła Kukiza swój głos oddałoby już tylko 6% respondentów. Na Janusza Korwina-Mikke i Władysława Kosiniaka-Kamysza zagłosować chciało po 5% pytanych. Adriana Zandberga wskazało 2%, a Włodzimierza Czarzastego 1% uczestników sondażu.

Politolog Antoni Dudek uważa jednak, że danych najnowszego sondażu nie należy przeceniać. „Jak pokazał przykład z 2015 roku, w ciągu 4-5 miesięcy można wylansować zupełnie nowego, nieznanego wcześniej kandydata, jakim wówczas był Andrzej Duda. Nie jest wykluczone, że do obecnego wyścigu dołączy jeszcze ktoś, kto nie jest teraz ujmowany w sondażach” – powiedział Dudek, choć jednocześnie zaznaczył, że urzędujący prezydent ma duże szanse na reelekcję. Uznał też, że trudno będzie o zwycięstwo Robertowi Biedroniowi, który nie jest reprezentantem żadnego z dwóch głównych bloków politycznych.

Czytaj także: W najnowszym sondażu Kukiz ’15 poza Sejmem

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/w-najnowszym-sondazu-duda-z-duza-przewaga-nad-tuskiem/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments