Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Konwencja wyborcza Konfederacji w Warszawie [+video na żywo]Dziś w Warszawie odbywa się wielka konwencja wyborcza Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy z udziałem czołowych przedstawicieli tej koalicji i jej kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W sobotę w południe ruszyła ogólnopolska konwencja wyborcza Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy. Odbywa się w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Od rana zbierali się tam członkowie i sympatycy Konfederacji.

W konwencji biorą udział czołowi przedstawiciele Konfederacji. Zgodnie z programem, od godziny 12:00 do 14:00 będą przemówienia i wystąpienia kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Według organizatorów, jeszcze kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem konwencji na sali było około tysiąca osób.

W spotkaniu bierze też udział Maria Mirecka-Loryś, komendantka główna NZW, przedwojenna członkini Młodzieży Wszechpolskiej, która ma już 103 lata.

Przeczytaj także: W najnowszym sondażu KO przed PiS, Konfederacja coraz bliżej Kukiz ’15W sobotę swoje własne konwencje wyborcze organizują też Koalicja Europejska i PiS.

„Konfederacja mówi „sprawdzam” wobec rządów PiS” – mówił tuż przed rozpoczęciem konwencji jeden z liderów tej koalicji, poseł i szef Ruchu Narodowego Robert Winnicki. Pytany o wewnętrzne zróżnicowanie poglądów w ramach samej Konfederacji zapewniał, że jest przekonany, że nie tylko dotrwa ona do jesiennych, ale też przystąpi do nich w poszerzonym składzie.

Po powitaniu uczestników i gości odśpiewano hymn. Jako pierwsza zabrała głos Kaja Godek. Podkreślała konieczność obrony życia, dzieci poczętych, a także zablokowanie Polski przed wpływami lobby LGBT. Przypomniała, że to za rządów PiS do szkół wchodzą seksedukatorzy, a w TVP emituje się seriale oswajające ludzi m.in. z wychowywaniem dziecka przez parę homoseksualną. Jej zdaniem, PiS doszło do władzy na hasłach konserwatywnych, a po jej objęciu porzuciło te postulaty. Podkreśliła, że potrzebna jest siła polityczna, która na forum PE będzie stawać w obronie życia w Polsce.

Po wystąpieniu Godek, wyemitowano specjalne nagranie z wypowiedzią publicysty Stanisława Michalkiewicza. Zaapelował do osób rozważających głos na Konfederację, by dali szansę na „przewietrzenie sceny politycznej” i zagłosowali na nią.

Następnie wystąpił Janusz Korwin-Mikke, który podkreślał, że Konfederacja ma przerwać „walkę kogutów” po Okrągłym Stole, a PiS jedynie udaje partię konserwatywną. – PiS udaje, że chroni nas przed UE, a przecież to PiS wciągnął nas do Unii – mówił polityk. Zaznaczył też, że PiS po cichu dogaduje się z pewnymi środowiskami ws. zaspokojenia roszczeń żydowskich. – Mamy dwa obozy: jednych, którzy są zaprzańcami, Koalicję Europejską, i mamy oszustów z PiS, którzy są od nich gorsi.

Zachęcamy do śledzenia transmisji na żywo, nadawanej dzięki Mediom Narodowym i wRealu24.

https://kresy.pl/wydarzenia/konwencja-wyborcza-konfederacji-w-warszawie-video-na-zywo/
Tags: #DrużynaKonfederacji, politique, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments