Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Іванівка. Римо-католицька церква св. СтаніславаНавіть при тому, що у 50-ті роки минулого століття комуністичні окупанти знищили у Підволочиському районі 38 костелів, їх кількість тут і сьогодні сягає двох десятків. Серед них є діючи, хоча більшість, все ж таки, стоять в руїнах. Один з таких храмів – закинутий костел Св. Станіслава в Іванівці.

На початку ХХ ст. село Іванівка належало до римо-католицької парафії в сусідньому селі Качанівка, але не мало власного храму. Про необхідність зведення нового костелу та утворення самостійної парафії в Іванівці заговорили у 1906 році.

У 1911 році коштом Текли Воловської на майбутньому костельному подвір’ї спорудили фігуру Божої Матері. Зведення храму розпочалося у 1913 році після отримання ділянки під будівництво. Вже наступного року новозбудований костел освятили під титулом Св. Станіслава Біскупа і Мученика.

Костел розташовано в центрі села. В інтер’єрі був дерев’яний вівтар із зображенням Св. Станіслава і Матері Божої. У польський період костел відігравав роль філіального храму по підношенню до костелу в Качанівці. У 1936 році громада отримала землю для будівництва плебанії і господарських будівель.Але через початок Другої світової війни та прихід совітів пани щодо створення окремої парафії так і не були реалізовані. В радянський час костел закрили і він поступово руйнувався. Зараз храм – це суцільна руїна, на залишках даху якої росте береза.

1989


погляд на останок


Джерела:
http://www.andy-travel.com.ua/ivanivka
https://www.pslava.info/IvanivkaS_Kost,233622.html

https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/538660.html
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, pologne, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments