Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Prawie co czwarty Rosjanin nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnejOkoło 22,6 proc. ludności Rosji nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej – pokazał sondaż Rosstatu, do którego wyników dotarła agencja RBK. Większość z tych Rosjan odprowadza ścieki do szamba. 5,8 proc. Rosjan w ogóle nie ma kanalizacji i korzysta np. z latryn.

Rosstat przeprowadził swój sondaż między 15. a 29. września ub. roku. Badaniu poddano 60 tys. gospodarstw domowych na terenie całej Rosji. Wyniki sondażu zaprezentowano 1. kwietnia br.

Z badania wynika, że 77,4 proc. rosyjskich gospodarstw domowych ma dostęp do sieci kanalizacyjnej. 16,8 proc. jest zmuszona korzystać z systemu rur odprowadzających ścieki do szamba. 5,8 proc. gospodarstw nie ma jakiejkolwiek kanalizacji.

Najgorzej wygląda sytuacja na wsi, gdzie 66,5 proc. Rosjan nie ma dostępu do sieci kanalizacyjnej. 48,1 proc. używa szamb a 18,4 proc. nie ma kanalizacji w ogóle. W miastach „tylko” 9 proc. Rosjan nie dostępu do sieci kanalizacyjnej.

W najgorszej sytuacji pod względem dostępu do kanalizacji są rosyjskie rodziny wielodzietne. Tylko 59,9 proc. z nich ma dostęp do sieci kanalizacyjnej a 29,7 proc. odprowadza ścieki do szamba.

Z sondażu wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat dostęp Rosjan do sieci kanalizacyjnej nie wiele się zmienił. W 2016 roku miało go 77 proc. Rosjan.

Rosstat zbadał także, jak wyglądają problemy Rosjan z dostępem do toalety. Okazało się, że 12,6 proc. Rosjan nie ma toalety we własnym domu lub mieszkaniu i musi korzystać ze wspólnych toalet (np. komunalnych), albo ma toaletę w oddzielnym budynku, względnie latrynie. W porównaniu z 2016 rokiem wskaźnik ten spadł o prawie 3 pkt. proc. W przypadku wsi odsetek ten wyniósł 38,2 proc. a w miastach – 4,7 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Polski NFOŚiGW pomoże zmodernizować sieć kanalizacyjną Lwowa

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/prawie-co-czwarty-rosjanin-nie-ma-dostepu-do-sieci-kanalizacyjnej/
Tags: empire du mal, politique, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments