Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Policja uderza w mafię śmieciową na południu PolskiWe wtorek nad ranem policja zatrzymała 11 osób powiązanych z mafią śmieciową i firmami, które zajmowały się wielkim procederem wywozu i składowania niebezpiecznych odpadów na Śląsku i w Małopolsce.

W wyniku wielkiej akcji zorganizowanej przez policję w Małopolsce i na Śląsku, we wtorek nad ranem zatrzymano 11 osób powiązanych z mafią śmieciową i firmami, które zajmowały się wywozem i składowaniem niebezpiecznych odpadów. O sprawie poinformowało RMF FM.

Niebezpieczne odpady, takie jak chemikalia, które często były silnie toksyczne i rakotwórcze, najpierw składowano w wynajętych wcześniej magazynach, głównie na terenach Śląska, ale też w Małopolsce. Wynajmowano je na tzw. firmy słupy, rejestrowane np. przez osoby bezdomne.

Gdy niebezpieczne chemikalia zostały już przejęte, kontakt z firmą się urywał. Poszczególne gminy musiały w takiej sytuacji same radzić sobie z utylizacją niebezpiecznych odpadów.

Według RMF FM, funkcjonariuszom policji udało się dotrzeć do firmy Clif z podkrakowskiej Skawiny. Przedsiębiorstwo to zajmowało się składowaniem i utylizacją materiałów niebezpiecznych. Dostępne informacje dają podstawy do uznania, że firma mogła pozostawić aż kilkadziesiąt tysięcy ton groźnych chemikaliów w kilkunastu miejscach.

Policyjna akcja trwa od wczesnych godzin rannych. Zaangażowano też antyterrorystów, którzy wciąż przeszukują kilkadziesiąt miejsc, zarówno hale magazynowe, jak również mieszkania prywatne.

Przeczytaj: Udaremniono nielegalny wwóz do Polski 65 ton odpadów z Europy Zachodniej
Czytaj również: Nielegalne odpady przywiezione do Polski wracają do Wielkiej Brytanii

https://kresy.pl/wydarzenia/%e2%80%8bpolicja-uderza-w-mafie-smieciowa-na-poludniu-polski/
Tags: politique, pologne, protection de la nature, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments