Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Śląscy działacze Kukiz ’15 dołączają do KonfederacjiCałe koła ruchu Kukiz ’15 w województwie śląskim, w tym jedyny radny miejski tego ruchu, dołączyły do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Informację o dołączeniu do Konfederacji nowego środowiska podał w poniedziałek sympatyzujący z narodowcami portal Medianarodowe.com. Według portalu, działacze struktur Kukiz ’15 z trzech śląskich miast – Zabrza, Bytomia i Gliwic zdecydowali się rozwiązać te struktury i dołączyć do koalicji narodowców i wolnościowców. To łącznie kilkadziesiąt osób w tym Sebastian Dziębowski. To jedyny radny Kukiz ’15 w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

„Ta sytuacja pokazuje, że Konfederacja jest tą formacją, która przyciąga, która staje się coraz bardziej znacząca na polskiej scenie politycznej. To wskazuje na to, że to właśnie ten kierunek jest tym, który uważają za słuszne ruchy wolnościowe, narodowe, patriotyczne” – komentował w czasie konferencji prasowej w Sejmie poseł koła Konfederacji Jacek Wilk.

Portal cytuje też samego Dziębowskiego, który skrytykował kierownictwo Kukiz ’15 – „Każdy z nas wierzył w to, że ta oddolność i transparentność w Kukiz’15 będzie czymś ważnym. Niestety zostało to zniszczone. Ostatnią taką rzeczą była lista do europarlamentu, na którą się nie zgadzaliśmy. Rozmawialiśmy, pisaliśmy oświadczenia w tej sprawie. Niestety posłowie i lider grupy zaakceptował pewną kandydatkę, która jest dla nas bardzo kontrowersyjna”.

Politycy Kukiz ’15 nie komentują sprawy. Natomiast związany z Konfederacją działacz Tomasz Kalinowski ocenia, że decyzja byłych już działaczy Kukiza ze Śląska stanowi „duży cios” dla jego ruchu.

Czytaj także: W Sejmie powstało koło poselskie Konfederacja [+VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/slascy-dzialacze-kukiz-15-dolaczaja-do-konfederacji/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments