Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Sztab Zełenskiego o relacjach Ukrainy z Białorusią i Polską w przypadku zwycięstwa showmana

Jeśli Władimir Zełenski wygra , stosunki między Ukrainą a Białorusią na pewno się nie pogorszą, zapewnia w rozmowie z niezależną agencją informacyjną BelaPAN główny doradca polityczny lidera wyścigu wyborczego Dmytro Razumkow:

„Jesteśmy gotowi do współpracy z wszystkimi państwami, które są pozytywnie nastawione do Ukrainy i są gotowe rozwijać się razem z naszym krajem, a Białoruś jest jednym z tych państw”, oświadczył politolog.

Według niego, Ukrainę i Białoruś łączy długoletnia przyjaźń, „w historii obu krajów jest też sporo pozytywnych momentów”.

„To państwo nam w wielu aspektach pomagało, min. w procesie negocjacji odbywającym się dziś w Mińsku, który wcześniej czy później pozwoli przywrócić pokój w kraju”- powiedział doradca Zełenskiego.

Za prezydenta Zełenskiego stosunki między Ukrainą a Białorusią na pewno się nie pogorszą. Stosunki między naszymi krajami rozwiną się w pozytywny sposób, zapewnił Razumkow.

, w trakcie tzw. Wielkiej rozmowy z prezydentem, Aleksander wyraził nadzieję, że prezydentem Ukrainy zostanie na drugą kadencję .

„Prezydentem będzie Poroszenko. Wejdzie do II tury, może z Zełenskim, może z kimś innym. A ten, kto głosował na Zełenskiego, prawdopodobnie zagłosuje na niego ponownie. Ale ci, którzy byli za innymi, oddadzą swoje głosy Poroszence. On nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa. Nie mówię, że mam absolutną pewność, ale myślę, że biorąc pod uwagę wszystkie opcje, Petro Aleksiejewicz zachowa to stanowisko” – powiedział Łukaszenka.

Razumkow pytany był przez dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej o relacje polsko – ukraińskie, w przypadku zwycięstwa showmana. Podobnie jak w przypadku Białorusi, Zełenski deklaruje rozwijanie dobrosąsiedzkich relacji z Polską;

„Polska od lat jawi się jako wystarczająco poważny adwokat Ukrainy. Popieracie nas w naszej walce o i reformy. Autentycznie reprezentujecie nasze interesy pośród państw Unii Europejskiej. Nasze stosunki mogą ewoluować tylko w lepszą stronę” – powiedział w rozmowie z DGP Razumkow.

Pytany o możliwość rozwiązania problemów historycznych odrzekł, że tym powinni zająć się historycy, a politycy powinni się skupić na tym co łączy, a nie na tym co dzieli.

https://kresy24.pl/sztab-zelenskiego-o-relacjach-ukrainy-z-bialorusia-i-polska-w-przypadku-zwyciestwa-showmana/

Tags: bélarus, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments