Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kukiz’15 przedstawiło „jedynki” w wyborach do EuroparlamentuPaweł Kukiz przedstawił w czwartek nazwiska kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którzy zajmą pierwsze miejsca na listach wyborczych Kukiz’15. – poinformowała Polska Agencja Prasowa.

W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym Warszawę i osiem powiatów województwa mazowieckiego listę Kukiz’15 otworzy wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. „Jedynką” ruchu Pawła Kukiza w okręgu 12 obejmującym województwa dolnośląskie i opolskie będzie posłanka Agnieszka Ścigaj. Na Górnym Śląsku (okręg nr 11) pierwsze miejsce na liście zajmie inny poseł Grzegorz Długi.

W Lublinie (okręg nr 8) liderem listy Kukiz’15 będzie wiceszef klubu parlamentarnego tego ugrupowania i przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Jarosław Sachajko. W okręgu nr 10 (woj. małopolskie i świętokrzyskie) „jedynką” będzie były kandydat na rzecznika praw dziecka Paweł Kukiz-Szczuciński. Dwaj inni posłowie Kukiz’15 zostali wystawieni na pierwszych miejscach w okręgach nr 1 (Pomorze) i nr 2 (woj. kujawsko-pomorskie). Są nimi odpowiednio Andrzej Kobylarz i Paweł Szramka.

W okręgu nr 5 (pozostała część woj. mazowieckiego) ruch Pawła Kukiza wystawił na pierwszym miejscu adwokata Piotra Mikołajczyka. W Łodzi (okręg nr 6) liderem listy będzie były wiceprezydent Łodzi Ireneusz Jabłoński.

urmistrz Jarocina Adam Pawlicki został wybrany na lidera listy Kukiz’15 w Wielkopolsce (okręg nr 7). W województwie podkarpackim (okręg nr 9) liście będzie przewodzić Alicja Bobola.

Jeszcze w czwartek wieczorem podawano, że liderem listy Kukiz’15 w okręgu nr 3 (województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie) będzie samorządowiec Marek Skrypko. Jak podał lokalny portal Poranny.pl, Skrypko dostał propozycję kandydowania, ale z niej nie skorzystał. W związku z tym liderem listy będzie poseł Andrzej Maciejewski.

Jeszcze nie wiadomo, kto będzie „jedynką” Kukiz’15 w okręgu 13 (woj. lubuskie i zachodniopomorskie).

Jak pisaliśmy, portal Wirtualna Polska podał wcześniej w czwartek, że Kukiz’15 ma problemy ze zbieraniem podpisów poparcia i jego start w wyborach do Europarlamentu jest zagrożony. Paweł Kukiz dementował te doniesienia i zapowiadał, że podpisy zostaną zebrane w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Komitety mają czas na zbieranie podpisów do połowy kwietnia.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kukiz15-przedstawilo-jedynki-w-wyborach-do-europarlamentu/
Tags: politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments