Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Europoseł PiS: Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski



Zdaniem europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego można porównać z Józefem Piłsudskim.

W rozmowie na antenie TVN24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki odniósł się do sprawy tzw. taśm Kaczyńskiego i koperty, w której jak twierdzi Gerald Birgfellner miało być 50 tys. zł. Ostanio adwokat austriackiego przedsiębiorcy, Roman Giertych, wysłał do prezesa PiS wezwanie do dobrowolnego zwrotu tych pieniędzy. Jarosław Kaczyński nie odebrał tego wezwania.

– Widocznie nie było go w domu i to awizo będzie realizowane – skomentował Czarnecki. Dodał, że „nawet najwięksi wrogowie Jarosława Kaczyńskiego zawsze podkreślali, że jest to człowiek absolutnie uczciwy”.

– Nie zgadzali się z nim, polemizowali, mówili, że jego wizja Polski jest taka czy owaka, że jest niefajna dla nich, ale zawsze podkreślali jego uczciwość. Ja tylko informuję i przypominam, Jarosław Kaczyński jest jak Józef Piłsudski: dla siebie nic, dla Polski wszystko mówił europoseł PiS.

Birgfellner pracował przy inwestycji związanej z budową dwóch wież przez spółkę Srebrna. Twierdzi, że został oszukany przez Kaczyńskiego i złożył przeciwko prezesowi PiS doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Do tej pory już sześć razy był przesłuchiwany w prokuraturze. Według „Gazety Wyborczej”, powołującej się na zeznania Austriaka, prezes PiS nakłonił go do wręczenia 50 tys. zł ks. Rafałowi Sawiczowi z rady fundacji im. Lecha Kaczyńskiego, która jest właścicielem spółki Srebrna.

Ponadto, w rozmowie z RIRM Czarnecki zapewniał, że przed wyborami do Parlamentu Europejskiego nie będzie rekonstrukcji rządu. Według niego, ewentualne zmiany na stanowiskach ministrów mogą nastąpić dopiero wówczas, gdy będą znane wyniki tych wyborów.

Przeczytaj: Ryszard Czarnecki oficjalnie otwiera biuro poselskie w Kijowie
Czytaj również: Czarnecki: kto nie wierzy w zamach w Smoleńsku może być rzecznikiem rosyjskich interesów

https://kresy.pl/wydarzenia/europosel-pis-jaroslaw-kaczynski-jest-jak-jozef-pilsudskim/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments