Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kłamca wołyński atakuje Zełenskiego za jego słowa

Kłamca wołyński atakuje Zełenskiego za jego słowa, że Polska jest dla Ukraińców uniwersytetem europejskiego stylu życia„Wiemy, że teraz wielu obywateli Polski, którzy pracowali w krajach Europy Zachodniej, wraca do domu i otwiera w Ojczyźnie własny biznes za zarobione pieniądze. Jestem przekonany, że tak samo będzie z Ukraińcami . Możemy zapożyczyć bardzo wiele z Waszego doświadczenia reform i współczesnego zarządzania państwem. Również na poziomie pojedynczych ludzi należy rozpatrywać migrację zarobkową jako swego rodzaju uniwersytet, na którym ludzie uczą się europejskiego stylu życia, standardów pracy i prowadzenia biznesu. Ktoś uczy się w Polsce, a kto inny w Czechach – to dobrze. Najważniejsze, aby absolwenci tych „uniwersytetów europejskiego życia” mieli gdzie i chcieli wracać” – oznajmił liderujący w sondażach przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie Wołodymyr (na zdjęciu) pytany przez polski portalem Eastbook.eu o stosunki polsko-ukraińskie.

Na te słowa ostro zareagowało dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr oskarżając Polskę o „ukrainofobię”.

„Zełenski: Polska jest dla Ukraińców uniwersytetem europejskiego stylu życia.

W ostatnich latach z pogłębionym kursem ukrainfobii i takimi tematami, jak „Prowadzenie antyukraińskich wieców”, „Zniszczenie ukraińskich grobów”, „Bicie za używanie języka ukraińskiego”.

– napisał na portalu społecznościowym Wiatrowycz.

Więcej wypowiedzi Zełenskiego o relacjach polsko-ukraińskich tutaj.

https://kresy24.pl/wiatrowycz-atakuje-zelenskiego-za-jego-slowa-ze-polska-jest-dla-ukraincow-uniwersytetem-europejskiego-stylu-zycia/
Tags: antipolonisme, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments