Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Szczerski odpowiada MSZ Rosji o obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Szczerski odpowiada MSZ Rosji: Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w gronie państw, z którymi Polska współpracuje na rzecz pokoju– Odwoływanie się do logiki historycznej przez MSZ Rosji akurat w kontekście września 1939 r. uważamy za problematyczne – powiedział szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof odpowiadając na oświadczenie Rosji w sprawie niezaproszenia prezydenta Władimira Putina do Polski na obchody wybuchu II wojny światowej.

– Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej odbędą się w gronie państw, z którymi Polska współcześnie współpracuje na rzecz pokoju opartego na przestrzeganiu prawa międzynarodowego i szacunku dla suwerenności państw – podkreślił Szczerski w rozmowie z Polską Agencją Prasową. – Złamanie tych zasad było znamieniem agresorów z roku 1939 i pozostaje największym zagrożeniem dla pokoju dzisiaj. W tym kontekście Szczerski wspomniał agresję Rosji na Ukrainę.

https://kresy24.pl/szczerski-odpowiada-msz-rosji-obchody-80-rocznicy-wybuchu-ii-wojny-swiatowej-odbeda-sie-w-gronie-panstw-z-ktorymi-polska-wspolpracuje-na-rzecz-pokoju/

Tags: 2ème guerre mondiale, empire du mal, kresy wshodnie, occupation par les russes, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments