Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Wilnie o bezpieczeństwie i obronności

W stolicy Litwy rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa Bałtycka Konferencja Wojskowa


Polski F-16 "Jastrząb"

Konferencja to pierwsze tego typu wydarzenie w litewskiej stolicy. Udział w wydarzeniu wezmą udział eksperci zajmujący się zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem i obronnością. Wśród nich są oficerowie, eksperci od polityki obronności, dyplomaci i naukowcy, którzy podzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem.

Forum otworzyli minister obrony Litwy Raimundas Karoblis oraz jego fiński odpowiednik Juss Niinisto. Finlandia dołączy do unijnych sił cybernetycznych. Powstają one z inicjatywy Litwy, a odpowiednie porozumienie fiński szef resortu obrony podpisze dzisiaj w Wilnie.

Jednym z głównych tematów jaki zostanie poruszony przez specjalistów będzie nauka obronności oraz zastosowanie doświadczeń państw Zachodu w krajach bałtyckich. Organizatorzy liczą na to, że konferencja zwróci uwagę ekspertów unijnych na rejon państw bałtyckich, a także pomoże w rozwoju współpracy specjalistów od obrony państw NATO na szczeblu krajowym i regionalnym.Konferencja jest jednym z wydarzeń związanych z 15. rocznicą wejścia Litwy, Łotwy i Estonii do NATO. Kraje bałtyckie przystąpiły do Sojuszu 29 marca 2004 roku.

http://www.radiozagranica.pl/8/80/Artykul/411780,W-Wilnie-o-bezpieczenstwie-i-obronnosci
Tags: #balticairpolicing, #lithuania, #nato, #polish, #wearenato, défence, estonie, lettonie, lituanie, nato, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments