Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu drugiej wojny światowejKancelaria Prezydenta RP nie zaprosiła Władimira Putina na uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.

O braku zaproszenia na uroczystości dla przywódcy Rosji poinformował rzecznik Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski. „Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny” – jego słowa cytuje w poniedziałek portal rmf24.pl – „Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny”.

Portal przypomina, że jeszcze w zeszłym miesiącu ówczesny wiceminister spraw zagranicznych (obecnie ambasador RP w Kijowie) Bartosz Cichocki powiedział, że opowiada się za zaproszeniem prezydenta Rosji na obchody wybuchu drugiej wojny światowej – „Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta”.

Jednak Kancelaria Prezydenta nie zwróciła się do MSZ o opinię w sprawie ewentualnego uczestnictwa Putina w obchodach. „Rozmowy na temat ewentualnego udziału Władimira Putina w obchodach, miały charakter jedynie roboczych rozmów” –  powiedziała rzecznik resortu dyplomacji Ewa wara. Twierdzi ona, że rozmów tych nie prowadzono w sposób oficjalny, poprzez wymianę pism, lecz jedynie poprzez ustne konsultacje.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/putin-nie-zostal-zaproszony-na-uroczystosci-rocznicy-wybuchu-drugiej-wojny-swiatowej/
Tags: 2ème guerre mondiale, empire du mal, politique, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments