Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Jacek Saryusz-Wolski: Koalicja Europejska jest promoskiewska

"Eurokoalicja jest pro-moskiewska" - napisał na Twitterze europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Podał kilka przykładów, które mają na to wskazywać.

Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-Wolski

Były kandydat na przewodniczącego Rady Europejskiej to jeden z najbardziej aktywnych w mediach społecznościowych polityków. Bardzo często komunikuje się za pomocą Twittera. W niedzielę europoseł napisał na nim, że "eurokoalicja jest pro-moskiewska".

Jacek Saryusz-Wolski tę tezę poparł przykładami, które mają świadczyć o jej prawdziwości. Najpierw zestawił PO i Nowoczesną. "PO/.N – rosyjskie bazy, NATO/EWG bis, molo z Putinem, Smoleńsk, poparcie Janukowycza ws. Euromajdanu, wojsko na zachodniej, nie wschodniej granicy Polski" – napisał.

Potem wymienił kolejnych członków Koalicji Obywatelskiej. "SLD – pożycz moskiewska, blok gazu z Norw, obrona agentury; PSL – gazowe interesy z Moskwą; KE/Zieloni – poparcie ros veta Mierzei Wiślanej" – czytamy w jego twitterowym wpisie. Dodajmy, że to ostatnie zdanie odnosi się do sprzeciwu wobec przekopu Mierzei Wiślanej.

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2279738,Jacek-SaryuszWolski-Koalicja-Europejska-jest-promoskiewska?fbclid=IwAR3KeHA6KZ-A8QZ0hF4xwcfz389ReFm_ra-CRoQ-cGvG4-seVyJ_D3XgWh0
Tags: empire du mal, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments