Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Antoni Macierewicz: na czele Koalicji Europejskiej stoją ludzie, którym KGB przywoziło pieniądze

- Koalicja Europejska w istocie jest antypolska. Jest to formacja postkomunistyczna, a na jej czele stoją ludzie, którym funkcjonariusze KGB przywozili pieniądze ze Związku Radzieckiego i finansowali ich działalność polityczną - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.

Antoni Macierewicz
Antoni Macierewicz

- W Koalicji Europejskiej jest m.in. Leszek Miller, który otrzymał pieniądze od rosyjskich służb specjalnych, ta sprawa przecież nie poszła w niepamięć. Jeżeli w ten sposób chcemy promować Europę to jest sprzeczność sama w sobie - mówił Antoni Macierewicz. Gość programu zaznaczył, że są całe programy, które mają nas chronić przed wpływem Rosji. - Koalicja Europejska chce tymczasem wprowadzić do Parlamentu Europejskiego człowieka, który jest specjalistą od brania pieniędzy od ZSRR - komentował.

- Jest też Włodzimierz Cimoszewicz, który zasłynął zwalczaniem dążeń Polski do odzyskania należnych reparacji za drugą wojnę światową. Ówczesny minister spraw zagranicznych w 2005 roku jako jedyny zaprotestował przeciwko jednolitej uchwale Sejmu, która pozwala domagać się odszkodowań od Niemiec - przypomniał Antoni Macierewicz. Wiceprezes PiS zauważył również, że na listach Koalicji Europejskiej jest Dariusz Rosati. - Specjalista od Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Członek rady nadzorczej funduszu, który okradł Polskę na miliardy złotych - dodał.

Gość programu stwierdził, że Koalicja Europejska jest mieszanką postkomunistów i ludzi promujących zniszczenie rodziny. - Ta formacja polityczna jest szkodliwa dla Unii Europejskiej i Polski - ocenił były szef MON.

W Katowicach zakończyła się konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Partia rządząca przedstawiła na niej listy kandydatów z okręgu śląskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Na czele listy mamy eurodeputowaną Jadwigę Wiśniewską, która pracuje m.in. na czele komisji kobiet i zajmuje się problematyką ekologii. Bardzo zdecydowanie walczy ona o interesy Śląska i o to, żeby forsowany w Unii Europejskiej program ekologiczny nie uderzał w górnictwo, które jest niesłychanie istotne dla naszej gospodarki. Prezes Jarosław Kaczyński również powiedział, że węgiel będzie fundamentem rozwoju przemysłowego, a Śląsk będzie sercem rozwoju Polski - podkreślił Antonii Macierewicz.

O regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach na antenie Polskiego Radia 24 mówili również opozycjoniści z czasów PRL: Andrzej Michałowski i Andrzej Rozpłochowski.Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Tadeusz Płużański.

https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2278960,PiS-zaprezentowalo-slaska-liste-kandydatow-do-Parlamentu-Europejskiego
Tags: #Kaczyński, #NowaPiątkaPiS, #konwencjapis, #nowaarenaprogramowa, #pe, #pis, #polskasercemeuropy, empire du mal, police politique en russie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments