Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Prof. Zapałowski dla Kresy.pl: rozpoczyna się walka o przyszłość Polski


Prof. Włodzimierz Osadczy, dr Lucyna Kulińska, Janusz Korwin-Mikke, prof. Andrzej Zapałowski, Robert Winnicki.

Dziś jest czas, w którym potrzebne są czyny. Rozpoczyna się walka o przyszłość Polski. Skończmy z życzeniowością i weźmy się do roboty – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Andrzej Zapałowski, kandydat w wyborach do PE z ramienia Konfederacji.

W czwartek w Sejmie odbyła się konferencja prasowa, na której oficjalnie ogłoszono przystąpienie nowych środowisk do Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy, w tym przedstawicieli środowisk kresowych: dr Lucyna Kulińska oraz profesorowie Władysław Osadczy i Andrzej Zapałowski.

– Dziś jest czas, w którym potrzebne są czyny mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Andrzej Zapałowski. – Bardzo wiele osób deklaruje różne postawy patriotyczne w mediach społecznościowych czy w rozmowach prywatnych. Teraz trzeba realnie stanąć do walki o to, żeby mieć narzędzia do zmiany tej rzeczywistości, która nam się nie podoba, którą uważamy za zagrażającą interesom państwa polskiego. Jeżeli od lat mówię o tym, to nie wyobrażam sobie, że w tej chwili powiem „dobra, to wy róbcie, a ja dalej będę mówił”. Nie! To ja mam robić, tak jak każdy Polak.

Prof. Zapałowski podkreśla, że „rozpoczyna się walka o przyszłość Polski”.

– To zarówno Europa, przyszłość Polski w Europie i to, kto ją będzie tam reprezentował. A niebawem mamy wybory do Sejmu i Senatu. To walka o to, by w Polsce zmieniać rzeczywistość, a nie narzekać i tylko mówić o tym wśród znajomych czy publikować określone „życzenia”. Skończmy z życzeniowością i weźmy się do roboty – przełóżmy nasze głosy na czyny.

Wcześniej informowaliśmy, że prof. Zapałowski będzie startował z list Konfederacji z okręgu podkarpackiego. Wczoraj wieczorem informowaliśmy, jako jedni z pierwszych, że prof. Włodzimierz Osadczy, prof. Andrzej Zapałowski i dr Lucyna Kulińska będą startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z list Konfederacji narodowców i wolnościowców.

CZYTAJ TAKŻE: Prof. Osadczy, prof. Zapałowski i dr Kulińska wystartują do PE z list Konfederacji

Dr hab. Andrzej Zapałowski, prof. URz, to historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa, były poseł na Sejm i do Parlamentu Europejskiego, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. Jest cenionym specjalistą ds. polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem polityki wschodniej. Zajmuje się tym naukowo i jest autorem szeregu publikacji dotyczących wybranych aspektów bezpieczeństwa i geopolityki. Dużo miejsca i uwagi poświęca kwestiom dotyczącym Ukrainy. Jako ekspert często wypowiada się na łamach portalu Kresy.pl, głównie w kwestiach dotyczących Ukrainy, ale również polityki względem USA czy Unii Europejskiej oraz polityki historycznej.

https://kresy.pl/wydarzenia/prof-zapalowski-dla-kresy-pl-rozpoczyna-sie-walka-o-przyszlosc-polski/
Tags: kresy wshodnie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments