Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Łotwa: postawiono ogrodzenie wzdłuż części granicy z RosjąŁotwa zakończyła budowę specjalnego ogrodzenia o łącznej długości 93 km wzdłuż granicy z Rosją.

Na Łotwie zakończono budowę ogrodzenia o długości 93 kilometrów wzdłuż granicy z Rosją. Inwestycja kosztowała łącznie 21,168 mln euro. Zgodnie z projektem powstał płot o wysokości 2,7 metra, zwieńczony drutem kolczastym. Biegnie on na określonych odcinkach granicy, w miejscach, które wcześniej uznano za najodpowiedniejsze do przejścia. Projekt budowlany przewidywał budowę drewnianych kładek, wież wartowniczych, ścieżek patrolowych i specjalnych przepustów. Są też „pasy kontrolne”, czyli specjalnie wyczyszczone i przygotowane odcinki terenu, na których można zaobserwować ślady osób przechodzących granicę.

Nie jest póki co jasne, czy budowa ogrodzenia będzie kontynuowana także wzdłuż innych odcinków granicy łotewsko-rosyjskiej, która liczy łącznie ponad 283 km. Latem 2015 roku, gdy zawierano porozumienie ws. budowy płotu, łotewska straż graniczna podawała, że miałby on biec na całej długości tej granicy.

Do końca ubiegłego roku, poza ponad 90 km ogrodzenia, zakończono umacnianie 207 km strefy granicznej. Tam prace mają zakończyć się w 2020 roku.

Według analiz rejonów, przez które próbowano nielegalnie przekroczyć granicę, powinno powstać dodatkowo jeszcze 100 km ogrodzenia. Budowa kosztowałaby 5,6 mln euro. Łotewski rząd jak na razie nie wyasygnował środków na ten cel.

Czytaj także: Łotwa i Estonia: na granicach z Rosją staną płoty przeciw imigrantom

https://kresy.pl/wydarzenia/lotwa-postawiono-ogrodzenie-wzdluz-czesci-granicy-z-rosja/
Tags: défence, empire du mal, lettonie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments