Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kibice Lecha dla ubogich rodzin w SolecznikachRadio wraca na Wileńszczyznę. Wraz z kibicami Lecha , Pilskimi Patriotami i salezjaninem ks. Jarosławem Wąsowiczem ogłosiło zbiórkę darów dla polskich rodzin w rejonie solecznickim.

potrzebują cały czas naszej pomocy. Prosimy Państwa o z długim terminem ważności, o chemię gospodarczą, artykuły plastyczne i szkolne – mówił na antenie radia ks. Jarosław , przypominając, że ponad 3 tony darów dotarło do naszych rodaków na Litwę w listopadzie.

– Nasza „mała Polska” w Solecznikach dziękuję tej „dużej, waszej Polsce” za – mówił w Pile na koncercie z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Tadeusz Romanovski, prezes stowarzyszenia Wspólnota Bożego Miłosierdzia w Solecznikach. – Opiekujemy się setką biednych rodzin. Dzięki Wam, możemy to robić skutecznie.

Organizatorzy czekają na dary do czwartku 11 kwietnia, do godziny 18.00. Można je przywozić i przynosić do portierni Radia Poznań przy ulicy Berwińskiego, 5 w Poznaniu 24 godziny na dobę. Do akcji przyłączyły się szkoły we Wrześni. Kontakt z koordynatorem zbiórki Piotrem Świątkowskim: tel. 793 115 361 oraz @radiopoznan.fm.

Partnerem akcji jest poznański oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

Dary trafią do Polaków z Solecznik w Niedzielę Palmową.

https://kresy24.pl/kibice-lecha-dla-ubogich-rodzin-w-solecznikach/

Tags: lituanie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments