Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Narodowcy i Konfederacja zapowiedzieli na 1 maja Marsz SuwerennościPolitycy Konfederacji zapowiedzieli w czasie konferencji prasowej w Sejmie zorganizowanie Marszu Suwerenności w rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

„1 maja mija 15. rocznica >>anschlussu<< Polski, mimo że 24% Polaków tego nie chciało. Chcemy tego dnia zorganizować wielki „Marsz Suwerenności” – powiedział w czasie poniedziałkowej konferencji prasowej Janusz Korwin-Mikke z partii Wolność. „To będzie dzień wolnych ludzi, polskich patriotów, którzy kochają Polskę, rodzinę i nie zgadzają się na dyktat unijnych oligarchów” – portal Mediów Narodowych cytuje z kolei znanego ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Tomasza Kalinowskiego. Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski poinformował, że jego organizacja będzie jednym ze współorganizatorów Marszu Suwerenności, obok organizacji zrzeszonych w Konfederacji.

Na temat planowanego przedsięwzięcia mówił w wywiadzie dla Mediów Narodowych jeden z liderów Konfederacji, prezes Ruchu Narodowego i poseł Robert Winnicki. „Jest to data historyczna, która przypomina nam, że 15 lat temu odbył się duży marsz suwerenności organizowany właśnie przez środowiska narodowe, eurosceptyczne. Wiele tysięcy ludzi wyszło wówczas na ulice Warszawy po to, mimo, że był to dzień wchodzenia do Unii Europejskiej, zamanifestować, że nasz opór nie ustaje. Ja byłem na tym marszu 15 lat temu” – powiedział Winnicki.

Mówiąc o działalności środowisk narodowych w 2003 roku, kiedy odbyło się referendum akcesyjne, Winnicki uznał, że „mimo miażdżącej propagandy” na rzecz wstąpienia do Unii Europejskiej udało im się „przekonać 24% Polaków żeby zagłosowało przeciwko wstępowaniu do Unii Europejskiej”. Zapowiadany marsz określił jako „sprzeciw wobec dyktatu Brukseli”. Zaprosił do uczestnictwa w nim wszystkich patriotów, którzy „nie chcą ingerencji brukselskich komisarzy” w sprawy Polski.

Czytaj także: Poseł Winnicki dla Kresy.pl: PiS jest partią probanderowską

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/narodowcy-i-konfederacja-zapowiedzieli-na-1-maja-marsz-suwerennosci/
Tags: politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments