Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Turecki nożownik zabił rodaka we wrocławskiej galerii handlowejW sobotę wieczorem doszło do ataku nożownika w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Zarówno sprawcą jak i ofiarą są cudzoziemcy.

Do ataku doszło w sobotę o godzinie 20.20 w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Ponieważ galeria ta jest położona w centrum miasta, zaledwie kilkaset metrów od wrocławskiego rynku, jest jedną z najbardziej uczęszczanych. Jak podaje „Gazeta Wrocławska” na najniższym poziomie galerii, obok baru McDonalds i stoiska z odżywkami dla kulturystów doszło do szarpaniny dwóch mężczyzn w trakcie której „jeden z nich wyciągnął nóż i ugodził nim tego drugiego, po czym uciekł” – powiedział portalowi gazety Łukasz Dutkowiak z policji.

Dziennikarze gazety powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia twierdzą, że ataku dokonał obywatel Turcji. Także Turek jest jego ofiarą. Miał otrzymać kilka ciosów w tym jeden w szyję. Mimo szybkiej interwencji medycznej nie udało się uratować ugodzonego, który zmarł na miejscu. Sprawca został zatrzymany dzięki działaniu obywateli – świadków zdarzenia, którzy wskazali policjantom nożownika.

„W czasie ataku w sklepie było mnóstwo ludzi. Wpadli w panikę. Chowali się za ladami sklepów, inni zaczęli uciekać po schodach do góry, jeszcze inni wybiegali z budynku. Po chwili przy Galerii było już pogotowie i policja” – gazeta cytuje jednego ze świadków zdarzenia.

Czytaj także: Atak nożownika-dżihadysty w Paryżu. Są ofiary śmiertelne [+VIDEO/+FOTO/+16]

Ukrainiec ugodził Polaka nożem i uciekł

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/turecki-nozownik-zabil-rodaka-we-wroclawskiej-galerii-handlowej/
Tags: politique, pologne, turquie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments