Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wicemarszałek Sejmu pozował w hełmie 70 kilometrów od linii frontu w DonbasieWicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w czasie wizyty na Ukrainie postanowił zaprezentować bojowy wizerunek, choć do linii donbaskiego frontu miał dość daleko.

Terlecki zamieścił na swojej stronie na Twitterze zdjęcie w hełmie, w kamizelce kuloodpornej dokumentując w ten sposób swój pobyt we wschodniej Ukrainie. Jak napisał, dostał zalecenie założenia wyposażenia obronnego ze względu na bliskość linii rozgraniczenia między terenami kontrolowanymi przez władze Ukrainy, a obszarem zarządzanym przez donbaskich separatystów.

W odpowiedzi na wpis wicemarszałka dziennikarz „Tygodnika Powszechnego” i publicysta zajmujący się konfliktem na Ukrainie Paweł Pieniążek przypomniał, że Słowiańsk, w którym Terlecki, jak sam stwierdził, zrobił sobie zdjęcie, leży daleko od linii faktycznego frontu konfliktu niskiej intensywności. Dla potwierdzenia zamieścił też mapę przygotowaną przez ukraińskie Ministerstwo Obrony, pokazującą jak przebiegała linia rozgraniczenia między skonfliktowanymi stronami w dniu 5 marca.

Słowiańsk znajduje się około 70 kilometrów od linii rozgraniczenia.

Terlecki należy do radykalnych zwolenników polityki giedroyciowskiej, czyli zdecydowanego wspierania Litwy czy Ukrainy przez Polskę w imię ich walki z Rosję. W 2016 roku Terlecki zastosował nawet nacjonalistyczną narrację Ukraińców na temat sytuacji Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie drugiej wojny światowej, nazywając okres w którym OUN-UPA dokonała ich ludobójstwa „bratobójczą wojną”.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wicemarszalek-sejmu-pozowal-w-helmie-70-kilometrow-od-linii-frontu-w-donbasie/
Tags: empire du mal, occupation par les russes, politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments