Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Dzikie Pole: Mer ukraińskiego miasta wyznaczył nagrodę za połamanie rąkMer Dniepra Borys Fiłatow wyznaczył nagrodę za wskazanie nazwiska osoby, która pomalowała sprajem obiekty w centrum miasta. Nagroda będzie dwa razy wyższa, jeśli wandal będzie miał złamaną przynajmniej jedną rękę.

O wandalizmie i wyznaczeniu nagrodzy Fiłatow poinformował w środę na Facebooku zaznaczając na wstępie, że zamieszcza „post nienawiści”.

– Dzisiaj handlarze narkotyków obmalowali swoimi „reklamami” całą centralną część miasta. Włącznie z pomnikiem Aleksandra Pola – napisał Fiłatow podkreślając, że Pol był pierwszym honorowym obywatelem Dniepra (w czasie, gdy miasto nosiło jeszcze nazwę Jekaterynosław). – Moja żelazna cierpliwość skończyła się. – dodał mer.

Filatow ogłosił, że miasto wypłaci nagrodę w wysokości 100 tys. hrywien (ok. 14 tys. zł) każdemu, kto przekaże wiarygodną informację pozwalającą zatrzymać „łajdaka”, który zamieścił napisy.  „100 tys. za jego imię” – obiecał. Mer dodał przy tym, że nagroda zostanie podwojona po spełnieniu pewnych warunków.

Jeśli przy rozpoznaniu i zatrzymaniu będzie on miał połamaną rękę (a jeszcze lepiej obie), wówczas wypłacam 200 tys. Z funduszu mera. – napisał Fiłatow.

Mer dodał, że wysokość nagrody za następnych zatrzymanych zostanie wyznaczona na najbliższej sesji rady miasta.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2014 roku Fiłatow, który był wówczas zastępcą szefa administracji obwodu dniepropietrowskiego, ogłosił wyznaczenie nagród 1000-2000 dolarów za każdą broń oddaną w ręce władz, 10 tys. dolarów za każdego rosyjskiego najemnika i 200 tys. dolarów za opuszczenie zajmowanego budynku władz lokalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński deputowany o zabójstwie opozycjonisty: Oby to był nasz banderowski zamachhttps://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/mer-ukrainskiego-miasta-wyznaczyl-nagrode-za-polamanie-rak-wandalowi-foto/
Tags: politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments