Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Kolejna katastrofa polskiego MIG-29 [+video/+foto]W poniedziałek w pobliżu miejscowości Drgicz (woj. mazowieckie) rozbił się polski samolot wojskowy MIG-29. Pilot zdołał się katapultować. To trzecia katastrofa samolotu tego typu w Polsce w ostatnich 15 miesiącach.

Do katastrofy doszło w terenie niezabudowanym – powiedział radiu RMF FM podpułkownik Marek Pawlak z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Na nagraniach i zdjęciach opublikowanych w sieci widać, że maszyna spadła w lesie. Samolot uległ zniszczeniu. „Nie wiemy, co się stało. Wyjaśni to Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych” – mówił Pawlak.

Katastrofę przeżył pilot, który zdołał się katapultować. Po odnalezieniu został przewieziony do szpitala w Warszawie. Jego stan określono jako dobry. Według doniesień RMF FM był to doświadczony lotnik. Poza nim nikt nie został poszkodowany.

Rozbita maszyna należała do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Samolot wykonywał lot próbno-kontrolny.

Do gaszenia pożaru szczątków samolotu wysłano 10 jednostek straży pożarnej. Na miejscu katastrofy zjawiła się również policja i wojsko.

Przypomnijmy, że w grudniu 2017 roku myśliwiec MiG-29 rozbił się w lesie pod Kałuszynem na Mazowszu, podchodząc do lądowania w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Ranny 28-letni pilot został odnaleziony po ok. dwóch godzinach. MON początkowo zapewniał, że pilot zdołał się katapultować, jednak nie okazało się to prawdą. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. katastrofy myśliwca. W lipcu 2018 roku MiG-29 z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku rozbił się na polu w okolicach Pasłęka w woj. warmińsko-mazurskim. Pilot zdołał się katapultować, lecz nie przeżył wypadku. Po tej katastrofie loty maszynami tego typu zostały wstrzymane do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

CZYTAJ TAKŻE: Generałowie-eksperci komentują katastrofę MIG-29 i przebieg akcji ratowniczej

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/kolejna-katastrofa-polskiego-mig-29-video-foto/
Tags: #katastrofa, #mig, défence, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments