Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Oświadczenie T. Poręby w związku z rozpoczęciem prac i modernizacją linii kolejowej Dębica – MielecJestem bardzo szczęśliwy z rozpoczęcia w dniu dzisiejszym przez PKP PLK prac i modernizacji linii kolejowej L25 Mielec – Dębica, o którą wspólnie z Marszałkiem Władysławem Ortylem zabiegałem od wielu lat.

Jeszcze kilka lat temu musieliśmy ją bronić przed likwidacją, dziś możemy się cieszyć, że kolej już na pewno wróci do Mielca. Jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie, która połączy Mielec ze zmodernizowaną linią kolejową biegnącą przez Rzeszów-Dębicę-Kraków do Warszawy, a następnie na północ Polski. W ciągu dwóch najbliższych lat oprócz zmodernizowania mielecko-dębickiej linii kolejowej przebudowane zostaną również leżące na jej przebiegu perony i przystanki.

Jednocześnie trwają prace związane z opracowywaniem dokumentacji technicznej na odcinek Padew – Mielec połączonej z przygotowaniem całościowej koncepcji przebudowy i modernizacji tej trasy. Rewitalizacja całej linii kolejowej Dębica-Mielec-Ocice pozwoli nie tylko na wznowienie ruchu towarowego i pasażerskiego, ale także ma na celu połączenie jej z terminalem przeładunkowym w Woli Baranowskiej i tzw. szerokim torem.

Jestem przekonany, że zmodernizowana linia kolejowa L25 przyspieszy rozwój północnej części Województwa Podkarpackiego, lepiej skomunikuje leżące na jej trasie specjalne strefy ekonomiczne z resztą kraju, a przede wszystkim przełoży się na mobilność i podniesienie poziomu życia mieszkańców.

Tomasz Poręba
Poseł do Parlamentu Europejskiego

https://wcj24.pl/oswiadczenie-tomasza-poreby-w-zwiazku-z-rozpoczeciem-prac-i-modernizacja-linii-kolejowej-debica-mielec/?fbclid=IwAR0sh3rLXAJBg5mBJ1ArK9jd9fxpXnvak53Wr3szf7R_g_rUZBBycOvlbDw

Tags: chemins de fer, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments