Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Pomnik Żołnierzy Wyklętych w Milówce oblany czerwoną farbą [+foto]Nieznani sprawcy oblali czerwoną farbą pomnik w Milówce, upamiętniający żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zamordowanych przez komunistyczne służby.

W nocy z piątku na sobotę w Milówce w Beskidzie Żywieckim (woj. śląskie) zbezczeszczono pomnik upamiętniający żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, zamordowanych przez służby komunistyczne.

Pomnik został oblany czerwoną farbą przez nieznanych sprawców. Ślady na miejscu zdarzenia zabezpieczyła policja. Stało się to już po uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i złożeniu wieńców. Na fotografiach z miejsca zdarzenia widać, że częściowo ochlapano farbą polską flagę. Stłuczono też kilka zapalonych zniczy.

Według szefa Klubu „Gazety Polskiej” w Bielsku-Białej, Andrzeja Niedzielskiego, w Milówce jest „bardzo wiele osób, którym przeszkadzają Żołnierze Wyklęci”, w tym byli milicjanci. W rozmowie z TV Republika mówił, że takie osoby „zaczynają podnosić głos, i to nie tylko w Milówce, ale na całym Podbeskidziu”. Przywołał sytuację z piątku, gdy ludzie udający się do kościoła na Mszę św. odprawioną w związku z Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, byli wulgarnie wyzywani, w tym przez osoby starsze.

Zbezczeszczony pomnik w Milówce odsłonięto w 2015 roku. Upamiętnia on żołnierzy Antoniego Bieguna „Sztubaka”, dowódcy oddziału w VII Okręgu NSZ, wchodzącego w skład zgrupowania kpt. Henryka Flamego „Bartka”. Według niektórych działaczy patriotycznych, lokalne władze miały oponować ws. postawienia pomnika.

Zobacz: Polacy upamiętnili Żołnierzy Wyklętych [+VIDEO / +FOTO]

https://kresy.pl/wydarzenia/pomnik-zolnierzy-wykletych-w-milowce-oblany-czerwona-farba-foto/
Tags: 2ème guerre mondiale, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments