Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Otwarcie nowego komisariatu w Małopolsce. Szef MSWiA: Polacy doceniają pracę służb mundurowych

- To jeden z najnowocześniejszych komisariatów w Małopolsce - tak o nowym, właśnie oddanym do użytku obiekcie w podtarnowskim Żabnie mówił Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. Podkreślił na uroczystości otwarcia placówki, że w tym roku przypada 100. rocznica powstania polskiej policji i ten rok będzie symbolicznym przejściem całej formacji w komfortowe i nowoczesne warunki pracy.

Szef MSWiA Joachim Brudziński podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanego komisariatu policji w Żabnie
Szef MSWiA Joachim Brudziński podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanego komisariatu policji w Żabnie

Minister zaznaczył, że państwo polskie i rząd - w wymiarze instytucjonalnym - powinny również w pierwszej kolejności dbać o to, żeby praca funkcjonariuszy przebiegała w godnych warunkach.

Joachim Brudziński, zwracając się do funkcjonariuszy obecnych na uroczystości, podkreślił, że Polacy są im wdzięczni za służbę i odpłacają się policjantom w najpiękniejszy z możliwych sposób - obdarzając ich zaufaniem i - jak wynika z badań - czując się bezpiecznie. "Polacy w naszym państwie czują się bezpiecznie dzięki przede wszystkim zaangażowaniu i służbie policji oraz innych służb mundurowych: strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i nowej formacji, którą jest Służba Ochrony Państwa" - zaznaczył szef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji, powiedział, że praca dla policjantów z Żabna jest wymagająca ze względu na specyfikę położenia tej miejscowości. Funkcjonariusze obsługują teren trzech gmin, w których mieszkają 33 tysiące mieszkańców. "To wiąże się z przejazdami pomiędzy różnymi miejscowościami, teren jest dosyć rozległy" - podkreślił Sebastian Gleń i zauważył, że bywa tak, że policjanci jadą nawet 30 kilometrów, żeby zrealizować jakąś interwencję.

W komisariacie pracować będzie 22 policjantów. Posterunek będzie czynny całą dobę. Budynek komisariatu bezpłatnie przekazała gmina Żabno. Sam remont kosztował półtora miliona złotych, które zapewniła Komenda Główna Policji.

Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki i Joachim Brudziński uczestniczyli w uroczystości otwarcia posterunku policji w Dubeninkach niedaleko Gołdapi. Jest on setnym posterunkiem otwartym w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy.

https://www.polskieradio.pl/5/1222/Artykul/2271715,Otwarcie-nowego-komisariatu-w-Malopolsce-Szef-MSWiA-Polacy-doceniaja-prace-sluzb-mundurowych

Tags: politique, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments